The site you requested may not be relevant in your area.

Saturday, April 13, 2013

Elavon i Banco Santander finalizują umowę dotyczącą świadczenia usług akceptacji w Hiszpanii

Elavon i Banco Santander finalizują umowę dotyczącą świadczenia usług akceptacji w Hiszpanii

ATLANTA, STANY ZJEDNOCZONE i MADRYT, HISZPANIA — 12 KWIETNIA 2013 r. — Elavon, wiodący globalny dostawca rozwiązań płatniczych, i Banco Santander, międzynarodowa instytucja finansowa działająca na 10 ważnych rynkach i obsługująca ponad 100 milionów klientów w 15 000 oddziałów, potwierdziły dzisiaj powołanie spółki joint venture w Hiszpanii, której utworzenie przedłożono do akceptacji organów nadzoru w październiku 2012 r. Elavon jest spółką zależną w całości należącą do U.S. Bancorp (NYSE: USB).

 

Porozumienie zakłada powołanie spółki Santander Elavon Merchant Services, w której 51% udziałów będzie należeć do Elavon, a pozostałe 49% — do Santander. Przyjmując odpowiedzialność za obecnych klientów usług akceptacji banku Santander i wykorzystując rozległą sieć oddziałów do pozyskiwania nowych kontaktów biznesowych, specjalistyczne zespoły nowej spółki będą świadczyć usługi oraz zapewniać wsparcie i  rozwiązania odpowiadające potrzebom klientów i mające na celu ułatwianie działalności handlowej firmom niezależnie od ich wielkości.

 

Działalnością spółki będzie kierował Juan Golmayo powołany na stanowisko Dyrektora Generalnego, dysponujący ponad 20-letnim doświadczeniem w branży kart płatniczych.  Dotychczas Juan pracował dla Iberia Cards — wiodącego wydawcy kart płatniczych w Hiszpanii, będącego własnością firmy Iberia, czołowej hiszpańskiej linii lotniczej, Banco Popular, BBVA i Bankia.

 

Nowa spółka ma ogromne szanse na odniesienie sukcesu dzięki wsparciu renomowanej marki Santander oraz rozwiązaniom firmy Elavon: platformy przetwarzania płatności międzynarodowych i bramki IP uznanym w konkursie Cards & Payments Awards w 2012 r. za najlepszą inicjatywę dla akceptantów.

 

„Usługi akceptacji Santander Elavon w całej Hiszpanii przynoszą wielkie korzyści klientom biznesowym niezależnie od ich wielkości, a Juan udowodnił, że potrafi wykorzystać te szanse na rynku” — stwierdził Simon Haslam, Prezes ds. Rynków Międzynarodowych w Elavon. „Nowa spółka będzie opierać się na największych dokonaniach firm Santander i Elavon, oferując wiele innowacyjnych rozwiązań — od globalnych kont od jednego dostawcy w całym portfolio po spełnianie potrzeb małych firm” — dodał Haslam. 

 

Nowa spółka umacnia dotychczasową współpracę między Elavon a Santander, która rozpoczęła się w 2003 r., kiedy to oba podmioty zaoferowały hiszpańskim detalistom usługi płatnicze w walutach obcych. Dodatkowo pogłębione zostaną kontakty obu firm w Wielkiej Brytanii, Polsce, Meksyku i w Portoryko.

 

„Z powodzeniem współpracujemy z Elavon od 2003 r., co daje korzyści obu stronom na każdym rynku, na którym prowadzimy wspólne działania” — powiedział Enrique Garcia Candelas,  Wiceprezes ds. Bankowości Komercyjnej Santander — Spain. „Nowa spółka to kolejny przykład współpracy mającej na celu zapewnienie klientom optymalnych korzyści na obsługiwanych przez nas rynkach”.

 

# # #

 

O firmie Elavon (www.elavon.com): Elavon — spółka zależna w całości należąca do U.S. Bancorp (NYSE: USB) — oferuje kompleksowe rozwiązania i usługi przetwarzania płatności, z których korzysta ponad milion przedsiębiorców w Stanach Zjednoczonych, Europie, Kanadzie, Meksyku, Brazylii i w Portoryko. Rozwiązania oferowane przez Elavon obejmują przetwarzanie płatności kartami kredytowymi i debetowymi, elektroniczne karty podarunkowe,  transakcje w walucie karty (DCC), rozliczania w wielu walutach (tzw. multi-currency) i akceptację ponad granicami z wykorzystaniem wielu kanałów współpracy z instytucjami finansowymi, stowarzyszeniami branżowymi oraz dystrybutorami zewnętrznymi. Pakiet rozwiązań Elavon jest dopasowany do potrzeb akceptantów działających na rynkach specjalistycznych, takich jak handel detaliczny, branża hotelowa, gastronomiczna, turystyczna i rozrywkowa, służba zdrowia, edukacja i sektor publiczny.

 

U.S. Bancorp (www.usbank.com): U.S. Bancorp (NYSE: USB), dysponujący aktywami w wysokości 355 mld USD (na dzień 31 marca 2013 r.), jest spółką macierzystą U.S. Bank — piątego pod względem wielkości banku komercyjnego w Stanach Zjednoczonych. Spółka posiada 3080 placówek bankowych w 25 stanach USA oraz 5056 bankomatów i oferuje konsumentom, firmom i instytucjom kompleksową linię produktów w dziedzinie usług bankowych, maklerskich, ubezpieczeniowych, inwestycyjnych, hipotecznych, zaufania oraz płatniczych. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.usbank.com.

 

Banco Santander: Banco Santander (SAN.MC, STD.N, BNC.LN) jest bankiem detalicznym i komercyjnym z siedzibą w Hiszpanii, działającym na 10 głównych rynkach. Santander to największy bank w strefie euro pod względem kapitalizacji rynkowej. Santander, założony w 1857 r., pod koniec 2012 r. dysponował 1,388 bln euro w funduszach zarządzanych, obsługiwał 102 mln klientów, posiadał 14 392 oddziały — najwięcej spośród banków międzynarodowych — i zatrudniał 187 tys. pracowników. Jest to największa grupa finansowa w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej. Bank prowadzi także aktywną działalność w Wielkiej Brytanii, Portugalii, Niemczech, Polsce i w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. W 2012 r. Santander wykazał zysk operacyjny przed operacjami na rezerwach w wysokości 23 559 mld euro, co stanowi wzrost o 2% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

 

Kontakt:

Agata Młynarczyk, Elavon Polska, + 48 22 381 3251, Agata.Mlynarczyk@elavon.com

 

Teri Charest, U.S. Bank, + 1 612-303-0732, Teri.Charest@usbank.com

 

Patricia Colino Camara, Santander, +34 91 289 52 11,

Back To Latest News

Leaving?

By selecting "Continue," you will leave Elavon and enter a third party Web site. Elavon is not responsible for the content of, or products and services provided by   , nor does it guarantee the system availability or accuracy of information contained in the site. This Web site is not controlled by Elavon. Please note that the third party site may have privacy and information security policies that differ from those of Elavon.