The site you requested may not be relevant in your area.

Tuesday, March 12, 2013

Elavon uruchamia centrum innowacji mobilnych

Elavon uruchamia centrum innowacji mobilnych

av Louise Mulherin i TeriCharest

ATLANTA, 12 marca 2013 r.:  Elavon— spółka zależna w całości należąca do U.S. Bancorp (NYSE:USB), wiodący globalny dostawca rozwiązań płatniczych — otworzył w swojej głównej siedzibie w Atlancie centrum innowacji mobilnych koncentrujące się na rozwiązaniach mobilnych. W ciągu najbliższych 12–18 miesięcy w nowej jednostce znajdzie pracę co najmniej 50 osób. Centrum, zwane The Grove, skupi się na pozyskiwaniu innowacji w dziedzinie nowych technologii i rozwoju produktów do obsługi płatności mobilnych. Wzbogacą one obecną ofertę rozwiązań mobilnych firmy Elavon, takich jak VirtualMerchant Mobile w Stanach Zjednoczonych i MobileMerchant w Europie. Centrum umożliwi firmie Elavon wykorzystanie dodatkowych kontaktów z podmiotami zewnętrznymi, m.in. dzięki ogłoszonej niedawno umowie z firmą NCR dotyczącej dystrybucji i przetwarzania „na zapleczu”, mającej na celu sprzedaż rozwiązania NCR Silver za pośrednictwem istniejących kanałów sprzedaży firmy Elavon.

The Grove, zarządzana przez specjalistyczny zespół złożony z osób pracujących w różnych działach, będzie funkcjonować jako odrębna jednostka biznesowa z siedzibą w centrali firmy Elavon. Zespół skupi się na tworzeniu nowych technologii zgodnych z całościową ofertą zabezpieczeń i rozwiązań płatniczych firmy Elavon. W miarę upowszechnienia płatności mobilnych wśród przedsiębiorców i klientów technologia będzie musiała nadążać za potrzebami obu stron transakcji.

The Grove to kolejny przykład dążeń spółki macierzystej firmy Elavon— U.S. Bancorp— do zajęcia pozycji lidera w branży w zakresie innowacji bankowych i płatniczych. Dzięki inwestycjom w innowacje prowadzonym przez U.S. Bancorp firma jako jedna z pierwszych — a często pierwsza — na rynku oferuje nowe funkcje mobilne.

„Transakcje sprzedaży zbliżają się do koncepcji mobilnego portfela dzięki płatnościom, które mogą być przetwarzane na smartfonie lub na innym urządzeniu” — stwierdziła Marianne Johnson, Wiceprezes ds. Globalnych Produktów i Innowacji w firmie Elavon. „Będziemy skupiać się na nowych technologiach umożliwiających akceptowanie płatności za pomocą urządzeń mobilnych przy jednoczesnym zapewnieniu łatwości obsługi i bezpieczeństwa transakcji z perspektywy klienta”.

Firma Elavon rozpoczęła rekrutację do nowej jednostki i szuka specjalistów dysponujących takimi umiejętnościami jak opracowywanie produktów mobilnych, projektowanie i architektura systemów, operacje i wdrożenie, technologia sprzedaży mobilnej i zapewnienie jakości. „Jako oddzielna jednostka The Grove będzie w pewnym sensie działać jak start-up, ale w obrębie renomowanej marki globalnej” — powiedziała Johnson. „Szukamy wykwalifikowanych profesjonalistów, którzy świetnie czują się w szybko zmieniającym się środowisku dynamicznie ewoluującej branży”.

Według Towarzystwa Technologicznego stanu Georgia (AGA) Atlanta to globalne centrum technologii finansowej — działa tu ponad 70 firm z branży przetwarzania płatności z rocznymi dochodami przekraczającymi 20 mld USD. „Jako ośrodek skupiający zarówno technologię, jak i specjalistów w naszej branży, Atlanta ma wszelkie szanse na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój dzięki upowszechnieniu płatności mobilnych” — dodała Johnson.

Elavon jest świadomy tego, że należy zróżnicować płatności mobilne dla małych i dużych przedsiębiorców — w tej dziedzinie firma ma ogromne szanse na zdobycie przewagi nad konkurencją. The Grove będzie prowadziła badania nad produktami i technologiami oraz opracowywała nowe rozwiązania spełniające potrzeby przedsiębiorców na obu krańcach spektrum. W przypadku większych podmiotów nowe technologie będą uwzględniać zgodność z całą ofertą zabezpieczeń i rozwiązań płatniczych firmy Elavon. Jeśli chodzi o mniejsze firmy, nowe technologie zapewnią dodatkowe możliwości akceptowania płatności, jak również zwiększą bezpieczeństwo, które zapewnia kompleksowy pakiet funkcji zabezpieczeń firmy Elavon.

Elavon jest także liderem w dziedzinie rozwiązań mobilnych dla standardu EMV, takich jak MobileMerchant, które zostało uruchomione w Europie w ubiegłym roku i uzyskało nominacje do nagród w dziedzinie innowacji mobilnych. MobileMerchant był pierwszym w Europie produktem do akceptacji płatności mobilnych obsługującym standard EMV. Wraz z upowszechnieniem się standardu EMV w Stanach Zjednoczonych The Grove skoncentruje się na nowych rozwiązaniach technologicznych odpowiadających na potrzeby zmieniającego się amerykańskiego rynku.

W ciągu kolejnych 12 miesięcy zaplanowano otwarcie drugiego centrum innowacji mobilnych w Europie. Zainteresowani kandydaci znajdą więcej informacji na stronie:http://www.elavon.com/careers/index.aspx.

# # #

O firmie Elavon (www.elavon.com): Elavon — spółka zależna w całości należąca do U.S. Bancorp (NYSE: USB) — oferuje kompleksowe rozwiązania i usługi przetwarzania płatności, z których korzysta ponad milion przedsiębiorców w Stanach Zjednoczonych, Europie, Kanadzie, Meksyku, Brazylii i w Portoryko. Rozwiązania oferowane przez Elavon obejmują przetwarzanie płatności kartami kredytowymi i debetowymi, elektroniczne karty podarunkowe,  transakcje w walucie karty (DCC), rozliczania w wielu walutach (tzw. multi-currency) i akceptację ponad granicami z wykorzystaniem wielu kanałów współpracy z instytucjami finansowymi, stowarzyszeniami branżowymi oraz dystrybutorami zewnętrznymi. Pakiet rozwiązań Elavon jest dopasowany do potrzeb akceptantów działających na rynkach specjalistycznych, takich jak handel detaliczny, branża hotelowa, gastronomiczna, turystyczna i rozrywkowa, służba zdrowia, edukacja i sektor publiczny.

U.S. Bancorp (www.usbank.com): U.S. Bancorp (NYSE: USB), dysponujący aktywami w wysokości 355 mld USD (na dzień 31 marca 2013 r.), jest spółką macierzystą U.S. Bank — piątego pod względem wielkości banku komercyjnego w Stanach Zjednoczonych. Spółka posiada 3080 placówek bankowych w 25 stanach USA oraz 5056 bankomatów i oferuje konsumentom, firmom i instytucjom kompleksową linię produktów w dziedzinie usług bankowych, maklerskich, ubezpieczeniowych, inwestycyjnych, hipotecznych, zaufania oraz płatniczych. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.usbank.com.

Kontakt:

Agata Młynarczyk, Elavon Polska, + 48 22 381 3251, Agata.Mlynarczyk@elavon.com

Teri Charest, U.S. Bank, + 1 612-303-0732, Teri.Charest@usbank.com

Back To Latest News

Leaving?

By selecting "Continue," you will leave Elavon and enter a third party Web site. Elavon is not responsible for the content of, or products and services provided by   , nor does it guarantee the system availability or accuracy of information contained in the site. This Web site is not controlled by Elavon. Please note that the third party site may have privacy and information security policies that differ from those of Elavon.