The site you requested may not be relevant in your area.

Wednesday, May 8, 2013

Elavon powołuje Simona Haslama na stanowisko Prezesa i Dyrektora Generalnego

Elavon powołuje Simona Haslama na stanowisko Prezesa i Dyrektora Generalnego

av Holly Lytle

ATLANTA, 8 maja 2013 r.:  Elavon — wiodący globalny dostawca rozwiązań płatniczych, spółka zależna w całości należąca do U.S. Bancorp (NYSE: USB) — powołał Simona Haslama na stanowisko Prezesa i Dyrektora Generalnego. Zastąpi on Mike’a Passillę, który niedawno odszedł z firmy.

Haslam rozpoczął pracę w Elavon w 2005 r. i pełnił funkcję Prezesa Rynków Międzynarodowych. Kierował udaną ekspansją firmy w Europie, Ameryce Południowej i Ameryce Łacińskiej, a także niedawno podpisanym porozumieniem z Banco Santander.

„Elavon to firma międzynarodowa i mianowanie globalnego lidera umacnia naszą strategię zakładającą ekspansję w wielu krajach i opracowywanie nowych sposobów prowadzenia działalności” — stwierdziła Pamela Joseph, Wiceprezes U.S. Bancorp Payment Services. „Doświadczenie Simona oraz jego zaangażowanie w rozwój i innowacje sprawia, że jest on osobą, która najlepiej sprawdzi się w kierowaniu firmą Elavon podczas dalszego rozszerzania naszego globalnego zasięgu i propagowania wartości dostarczanej klientom”.

„Misją firmy Elavon jest ułatwianie rozwoju naszym klientom i partnerom na całym świecie. Poważnie traktujemy to zadanie. Jako globalny lider obserwujemy ewolucję potrzeb naszych klientów i jesteśmy w wyjątkowym położeniu, aby móc oferować im nowe rozwiązania — rozwiązania, które pomogą rozwijać ich działalność. Nasze inwestycje w zakresie wprowadzania na rynek nowych produktów, m.in. stworzenie liczącego 50 pracowników laboratorium innowacji The Grove, zapewnią dalszą skuteczną realizację tej misji i przyczynią się do rozwoju działalności naszych klientów” — dodał Haslam.

Haslam przeszedł do Elavon z Citibanku, kiedy Elavon przejął jego europejską spółkę zajmującą się akceptacją płatności. Wcześniej pracował w dziale bankowości detalicznej i komercyjnej w londyńskim Midland (HSBC) Bank, gdzie rozpoczął karierę w 1980 r.

Haslam jest Prezesem Zarządu Santander Elavon Merchant Services oraz członkiem Zarządu Elavon do Brasil, Visa UK i UK Cards Association. W kwietniu 1996 r. został wybrany na członka Chartered Institute of Bankers w dziale usług dla bankowości.

Haslam przeniesie się z Londynu, gdzie obecnie pracuje, do głównej siedziby Elavon w Atlancie.

# # #

O firmie Elavon (www.elavon.com): Elavon — spółka zależna w całości należąca do U.S. Bancorp (NYSE: USB) — oferuje kompleksowe rozwiązania i usługi przetwarzania płatności, z których korzysta ponad milion przedsiębiorców w Stanach Zjednoczonych, Europie, Kanadzie, Meksyku, Brazylii i w Portoryko. Rozwiązania oferowane przez Elavon obejmują przetwarzanie płatności kartami kredytowymi i debetowymi, elektroniczne karty podarunkowe,  transakcje w walucie karty (DCC), rozliczania w wielu walutach (tzw. multi-currency) i akceptację ponad granicami z wykorzystaniem wielu kanałów współpracy z instytucjami finansowymi, stowarzyszeniami branżowymi oraz dystrybutorami zewnętrznymi. Pakiet rozwiązań Elavon jest dopasowany do potrzeb akceptantów działających na rynkach specjalistycznych, takich jak handel detaliczny, branża hotelowa, gastronomiczna, turystyczna i rozrywkowa, służba zdrowia, edukacja i sektor publiczny.
 

U.S. Bancorp (www.usbank.com)U.S. Bancorp (NYSE: USB), dysponujący aktywami w wysokości 355 mld USD (na dzień 31 marca 2013 r.), jest spółką macierzystą U.S. Bank — piątego pod względem wielkości banku komercyjnego w Stanach Zjednoczonych. Spółka posiada 3080 placówek bankowych w 25 stanach USA oraz 5056 bankomatów i oferuje konsumentom, firmom i instytucjom kompleksową linię produktów w dziedzinie usług bankowych, maklerskich, ubezpieczeniowych, inwestycyjnych, hipotecznych, zaufania oraz płatniczych. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.usbank.com.

Kontakt:

Agata Młynarczyk, Elavon Polska, + 48 22 381 3251, Agata.Mlynarczyk@elavon.com

Holly Lytle, Elavon US, 678-731-5236, holly.lytle@elavon.com

Teri Charest, U.S. Bank, + 1 612-303-0732, Teri.Charest@usbank.com

Back To Latest News

Leaving?

By selecting "Continue," you will leave Elavon and enter a third party Web site. Elavon is not responsible for the content of, or products and services provided by   , nor does it guarantee the system availability or accuracy of information contained in the site. This Web site is not controlled by Elavon. Please note that the third party site may have privacy and information security policies that differ from those of Elavon.