The site you requested may not be relevant in your area.

Monday, October 27, 2014

MOBILEMERCHANT FIRMY ELAVON DLA HANDLU MOBILNEGO

MOBILEMERCHANT FIRMY ELAVON DLA HANDLU MOBILNEGO

Warszawa, 27 października 2014 r.:  Elavon, spółka należąca do U.S. Bancorp (NYSE: USB) oraz wiodący dostawca rozwiązań płatniczych, po sukcesie projektu pilotażowego, ogłosił wprowadzenie na polski rynek produktu MobileMerchant.  Rozwiązanie to pozwala korzystać z urządzeń mobilnych jak z terminala płatniczego. Dzięki niemu przedsiębiorstwa zyskują możliwość szybkiego i bezpiecznego przyjmowania płatności kartami w każdym miejscu (wszędzie tam, gdzie jest Internet) i czasie, bez dużych nakładów pieniężnych. Aplikację płatniczą MobileMerchant sparowano z czytnikiem kart czipowych zabezpieczonych kodem PIN, co umożliwia przetwarzanie płatności przy użyciu smartfonów i tabletów z systemami iOS lub Android.

Rozwiązanie łączy łatwość dokonywania płatności przy użyciu telefonu z przystępnym i przejrzystym cennikiem. Dzięki temu jest dostosowane do potrzeb małych przedsiębiorstw sprzedających towary i usługi poza swoją siedzibą ub zatrudniających pracowników terenowych, które chcą zapewnić swoim klientom wygodę płatności kartami kredytowymi i debetowymi.

„Elavon stawia sobie za cel dostarczanie rozwiązań, które zwiększają możliwości przedsiębiorstw różnej wielkości czyniąc je bardziej wydajnymi i rentownymi. MobileMerchant jest idealny dla tysięcy małych, często mobilnych przedsiębiorstw działających obecnie w Polsce. Firmy te nie miały dotąd możliwości przyjmowania płatności kartą w sposób prosty i opłacalny”, powiedział Rafał Gołębiewski, Head of Business Development w Polsce.  „Nasze rozwiązanie nie tylko umożliwia sprzedaż poza siedzibą firmy, ale także zapewnia właścicielom małych przedsiębiorstw i ich klientom bezpieczeństwo dzięki możliwości akceptacji kart chipowych zabezpieczonych kodem PIN.”, dodał Gołębiewski.

MobileMerchant działa na większości urządzeń mobilynch. Konfiguracja jest szybka i prosta — wystarczy pobrać aplikację na smartfona i wprowadzić dane konta otrzymane od Elavon. Rozwiązanie zapewnia i wsparcie transakcji dokonywanych za pomocą kart z czipem, zabezpieczonych kodem PIN, kart z paskiem magnetycznym, a także transakcji bez użycia karty. Dane posiadacza karty są w bezpieczny sposób odczytywane i szyfrowane poprzez połączony ze smartfonem za pośrednictwem technologii Bluetooth PIN-pad. Telefon nie rejestruje, ani nie przechowuje żadnych informacji. Potwierdzenie transakcji jest przesyłane klientowi e-mailem lub SMS-em. Bezpieczny i łatwy w użyciu system zarządzania danymi zapewnia dostęp do danych powiązanych z transakcjami kartami kredytowymi i debetowymi. Można również monitorować oraz analizować transakcje dokonywane kartami, zarządzać prawami użytkowników, a także dokonywać transakcji przy użyciu znajdującej się na portalu aplikacji Wirtualny Terminal.

MobileMerchant jest rozszerzeniem portfolio usług Elavon, bazującym na 20-letnim doświadczeniu w dostarczaniu elastycznych i bezpiecznych rozwiązań płatniczych ponad milionowi firm na całym świecie.

-KONIEC-

O firmie Elavon (www.elavon.com): Elavon jest podmiotem w pełni zależnym od U.S. Bancorp (NYSE: USB) dostarczającym rozwiązań i usług z zakresu przetwarzania płatności ponad milionowi przedsiębiorstw w Stanach Zjednoczonych, Europie, Kanadzie, Meksyku, Brazylii i Portoryko. Elavon oferuje rozwiązania z zakresu przetwarzania transakcji z użyciem kart kredytowych i debetowych, kart podarunkowych, usługi DCC, usługę multicurrency oraz rozliczenia transgraniczne poprzez różne kanały współpracy, w tym instytucje finansowe, jak również sprzedaż pośrednią i bezpośrednią. Wachlarz rozwiązań Elavon dostosowany jest do potrzeb akceptantów działających na rynkach specjalistycznych, takich jak handel detaliczny, hotelarstwo / turystyka i rozrywka, opieka zdrowotna, edukacja sektor paliwowy czy publiczny.

W Polsce Elavon działa od 10 lat i obsługuje dziś blisko 20 000 firm różnej wielkości działających w wielu branżach.

Więcej informacji o MobileMerchant można znaleźć na http://www.elavon.pl/mobilemerchant

O U.S. Bancorp (www.usbank.com): U.S. Bancorp (NYSE: USB), jest spółką-matką U.S. Bank – piątego co do wielkości banku komercyjnego w Stanach Zjednoczonych. Firma dostarcza konsumentom, firmom i instytucjom kompleksowe produkty i usługi bankowe, maklerskie, ubezpieczeniowe, inwestycyjne, hipoteczne, powiernicze i płatnicze. U.S. Bancorp i jego pracownikom przyświeca idea przyczyniania się do rozwoju społeczeństw, którym służą, za co firma otrzymała w 2011 r. nagrodę Spirit of America – najwyższe wyróżnienie przyznawane przez United Way. Strona internetowa U.S. Bancorp dostępna jest pod adresem usbank.com.

W czerwcu 2011 r. czasopismo Euromoney uznało U.S. Bancorp za „Najlepszy bank w Stanach Zjednoczonych”.

Kontakt dla mediów: 
Krzysztof Pilaszek, Multi Communications 
e-mail: Krzysztof.Pilaszek@multipr.pl
tel: +48 602 240 259

Adam Tyszkiewicz, Multi Communications 
e-mail: adam.tyszkiewicz@multipr.pl
tel: +48 604 089 930

Agata Mlynarczyk, Marketing Communications Manager, Elavon
Agata.Mlynarczyk@elavon.com 
M. +44 (0) 7825 819304

Back To Latest News

Leaving?

By selecting "Continue," you will leave Elavon and enter a third party Web site. Elavon is not responsible for the content of, or products and services provided by   , nor does it guarantee the system availability or accuracy of information contained in the site. This Web site is not controlled by Elavon. Please note that the third party site may have privacy and information security policies that differ from those of Elavon.