The site you requested may not be relevant in your area.

Wednesday, February 21, 2018

Elavon dołączył do Programu „Polska Bezgotówkowa”

Warszawa, 12 lutego 2018 r.: Elavon zaoferuje terminale w ramach Programu „Polska Bezgotówkowa”. Program pokrywa koszty urządzenia i transakcji bezgotówkowych przez okres jednego roku dla małych i średnich firm, które do tej pory nie umożliwiały swoim klientom płacenia za pomocą kart.

Elavon jest jednym z wiodących agentów rozliczeniowych na polskim rynku i od lat konsekwentnie wspiera działania zmierzające do promocji płatności bezgotówkowych. Firma dołączyła do Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego, a także przygotowuje  dla beneficjentów Programu atrakcyjną ofertę po zakończeniu dwunastomiesięcznego okresu bezpłatnego korzystania z terminali.

Gorąco zachęcamy firmy do udziału w Programie „Polska Bezgotówkowa”. Terminale płatnicze są już standardem bez względu na branżę. Usprawniają sprzedaż, ułatwiają codzienną pracę, podnoszą bezpieczeństwo, jak również pomagają zwiększyć przychody firmy. Zalety dostrzegają też sami klienci, dlatego coraz chętniej płacą bezgotówkowo. Według danych NBP w drugim kwartale 2017 roku wykonano w Polsce 972,4 mln transakcji kartami  – mówi Rafał Gołębiewski, dyrektor zarządzający Elavon Polska. – Badanie przeprowadzone przez FROB w 2017 roku wskazało, że zdaniem przedsiębiorców, główną barierą wprowadzania płatności bezgotówkowych jest konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów. Przedsiębiorcy oceniali, że poziom prowizji od transakcji jest wyższy, niż są w stanie zaakceptować. Program „Polska Bezgotówkowa” znosi tę barierę – firmy mogą teraz przez rok korzystać z terminala całkowicie bezpłatnie i ocenić, jak płatności bezgotówkowe przyczyniają się do rozwoju ich biznesu – dodaje.

Start Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego „Polska Bezgotówkowa” ogłoszony został 8 stycznia 2018 r. Inicjatywa skierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy do tej pory nie przyjmowali za swoje towary i usługi płatności za pomocą kart płatniczych. Jeśli zdecydują się rozpocząć obsługę bezgotówkową, to w ramach Programu otrzymają dofinansowanie, polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala płatniczego oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez okres 12 miesięcy.

Jestem przekonany, że Program „Polska Bezgotówkowa”, który jest unikalny ze względu na skalę, przyczyni się do wyraźnego zwiększenia liczby firm akceptujących płatności bezgotówkowe, a w efekcie stanie się impulsem do rozwoju konkurencyjności i innowacyjności sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce – mówi Rafał Gołębiewski.

Program jest wspólną inicjatywą uczestników rynku usług płatniczych: wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz organizacji płatniczych Visa i Mastercard przy udziale Związku Banków Polskich i Ministerstwa Rozwoju. Realizowany będzie przez Fundację „Polska Bezgotówkowa”.

Elavon oferuje rozwiązania do akceptacji kart w tym nowoczesne terminale stacjonarne i bezprzewodowe. W odpowiedzi na zróżnicowane potrzeby klientów, Elavon dostarcza rozwiązania dostosowane do specyfiki poszczególnych branż. W ofercie firmy dostępne są na przykład specjalne terminale dedykowane dla hoteli czy terminale mobilne (mPOS), które sprawdzają się wszędzie tam, gdzie jest zasięg GPRS. Firma zapewnia także pełne wsparcie transakcji internetowych, niezbędne dla rozwoju firm w branży e-commerce. Jest też jedynym na polskim rynku dystrybutorem terminali Poynt. Są to innowacyjne urządzenia bezprzewodowe, wyposażone w dwa ekrany dotykowe, pozwalające na akceptację transakcji kartami z paskiem, mikroprocesorem oraz zbliżeniowo, także przy pomocy płatności mobilnych. Terminal pozwala na instalację różnych aplikacji wspomagających sprzedaż, służących np. do zarządzania stanami magazynowymi. Posiada wbudowany skaner kodów paskowych czy QR oraz drukarkę do potwierdzeń płatności.

Terminale Elavon są również dostępne w ofercie Banku Zachodniego WBK w pakiecie z kontem bez opłat oraz najszybszym przelewem środków z transakcji opłaconych kartami.

O firmie Elavon (www.elavon.com):

Elavon jest niezależnym specjalistą dostarczającym rozwiązania z zakresu przetwarzania płatności, należącym do U.S. Bancorp, piątego pod względem wielkości banku w Stanach Zjednoczonych. Firma jest jednym z wiodących dostawców usług dla akceptantów działających w różnych sektorach, takich jak: handel detaliczny, hotelarstwo, turystyka i rozrywka, opieka zdrowotna, edukacja sektor paliwowy czy publiczny. Oferowane przez Elavon innowacyjne rozwiązania płatnicze tworzone są z myślą o potrzebach zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorstw. 

Na polskim rynku Elavon działa od ponad 10 lat i obsługuje dziś blisko 20 tys. firm. W 2016 roku polski oddział firmy Elavon uzyskał statuetkę eDukata 2016, tytuł Top Industry Leader w konkursie European Leadership Awards oraz tytuł Solidny Pracodawca Roku 2016 oraz nagrodę Bloomberg Business Premium 2016. W 2017 roku wyróżniony statuetką eDukata dla firmy roku świata bezgotówkowego.

O U.S. Bancorp (www.usbank.com):

U.S. Bancorp (NYSE: USB), jest spółką-matką U.S. Bank – piątego co do wielkości banku komercyjnego w Stanach Zjednoczonych. Firma obsługująca 3 133 oddziałów w 25 stanach oraz 4 936 bankomatów dostarcza konsumentom, firmom i instytucjom kompleksowe produkty i usługi bankowe, maklerskie, ubezpieczeniowe, inwestycyjne, hipoteczne, powiernicze i płatnicze. Strona internetowa U.S. Bancorp dostępna jest pod adresem www.usbank.com

W marcu 2016 roku Ethisphere Institute po raz drugi z rzędu wyróżnił U.S. Bank tytułem The World’s Most Ethical Company, przyznawanym liderom w dziedzinie etyki i dobrych praktyk w biznesie.

Kontakt dla mediów:

Mikołaj Ziemski, Multi Communications

e-mail Mikołaj.Ziemski@multipr.pl

tel: +48 604 089 919

Katarzyna Wojda, EU Product Marketing Manager, Elavon

Katarzyna.Wojda@elavon.com

M. +48 727 540 126

Back To Latest News

Leaving?

By selecting "Continue," you will leave Elavon and enter a third party Web site. Elavon is not responsible for the content of, or products and services provided by   , nor does it guarantee the system availability or accuracy of information contained in the site. This Web site is not controlled by Elavon. Please note that the third party site may have privacy and information security policies that differ from those of Elavon.