The site you requested may not be relevant in your area.

Thursday, March 29, 2018

Elavon zmienia rynek płatności bezgotówkowych z Open Payment System

Warszawa, 29 marca 2018 r.: Elavon, należący do U.S. Bancorp (NYSE: USB) czołowy dostawca rozwiązań płatniczych, otrzymał nagrodę eDukat 2018 w kategorii nowy produkt zmieniający rynek bezgotówkowych płatności za uruchomiony w Łodzi elektroniczny system księgowania opłat za przejazd – Open Payment System. Branżowe nagrody przyznano podczas VI Cashless Congress w Warszawie.

Nagrodzony projekt został zrealizowany przy współpracy z Mennicą Polską, Mastercard i MPK-Łódź. Wdrożony w łódzkiej komunikacji miejskiej elektroniczny system rozliczania przejazdów Open Payment System to nowatorskie rozwiązanie na skalę nie tylko naszego kraju, ale i Europy. Dotychczas tylko kilka miast może pochwalić się systemem pozwalającym podróżnym płacić za faktycznie odbytą trasę za pomocą kart płatniczych. Łódź, jako pierwsza duża aglomeracja w Polsce ma szansę wykorzystać go dla sprawnej i efektywnej kosztowo obsługi pasażerów.

–  Open Payment System sprawia, że płacenie za przejazdy staje się szybsze, prostsze i wygodniejsze. Wystarczy, że pasażer wsiadając do tramwaju, zarejestruje swoje wejście w systemie poprzez wybranie na terminalu biletowym taryfy za przejazd, czyli bilet normalny lub ulgowy i zbliżenie do niego swojej karty płatniczej. Transakcja zostaje potwierdzona w ciągu zaledwie 0,5 sekundy. Wysiadając powinien ponownie zbliżyć tę samą kartę płatniczą, a kasownik wyświetli informację o prawidłowo przeprowadzonej operacji i wysokości pobranej opłaty. Jest to równoznaczne z zakończeniem przejazdu i rozliczeniem transakcji. System pobiera opłaty w ramach właściwej taryfy przystankowej, rejestrując wejście i wyjście pasażera, czyli za faktycznie przejechane przez niego przystanki – tłumaczy Rafał Gołębiewski, dyrektor generalny Elavon Polska. Taki system poboru opłat przynosi korzyści zarówno pasażerom, jak i miastu. Dzięki temu, że funkcję biletu przejmuje karta płatnicza, którą i tak zwykle mamy przy sobie, nie trzeba mieć biletu czy pamiętać o jego zakupie w kiosku, automacie lub aplikacji mobilnej. Miasto natomiast m.in. redukuje koszty związane z produkcją i dystrybucją tradycyjnych biletów – dodaje.

Rozwiązanie zostało uruchomione w ramach pilotażu, który obejmuje linie tramwajowe 10A i 10B. Dzięki niemu pasażerowie płacą za faktycznie przejechaną liczbę przystanków i nie muszą kupować osobnych biletów, tę funkcję przejmują ich własne karty płatnicze. W każdym z tramwajów linii 10A oraz 10B, w sumie 21 pojazdach zatrzymujących się na 33 przystankach, zainstalowane zostało 130 wyposażonych w dotykowe wyświetlacze LCD terminali biletowych.

eDukat to branżowe nagrody dla czołowych firm i ekspertów z rynku płatności bezgotówkowych. Organizatorem plebiscytu jest Fundacja Rozwoju Obrotu Płatności Bezgotówkowych, zajmująca się propagowaniem nowoczesnych form płatności.

O firmie Elavon (www.elavon.com):

Elavon jest niezależnym specjalistą dostarczającym rozwiązania z zakresu przetwarzania płatności, należącym do U.S. Bancorp, piątego pod względem wielkości banku w Stanach Zjednoczonych. Firma jest jednym z wiodących dostawców usług dla akceptantów działających w różnych sektorach, takich jak: handel detaliczny, hotelarstwo, turystyka i rozrywka, opieka zdrowotna, edukacja sektor paliwowy czy publiczny. Oferowane przez Elavon innowacyjne rozwiązania płatnicze tworzone są z myślą o potrzebach zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorstw. 

Na polskim rynku Elavon działa od ponad 10 lat i obsługuje dziś blisko 20 tys. firm. W 2016 roku polski oddział firmy Elavon uzyskał statuetkę eDukata 2016, tytuł Top Industry Leader w konkursie European Leadership Awards oraz tytuł Solidny Pracodawca Roku 2016 oraz nagrodę Bloomberg Business Premium 2016. W 2017 roku wyróżniony statuetką eDukata dla firmy roku świata bezgotówkowego.

O U.S. Bancorp (www.usbank.com):

U.S. Bancorp (NYSE: USB), jest spółką-matką U.S. Bank – piątego co do wielkości banku komercyjnego w Stanach Zjednoczonych. Firma obsługująca 3 133 oddziałów w 25 stanach oraz 4 936 bankomatów dostarcza konsumentom, firmom i instytucjom kompleksowe produkty i usługi bankowe, maklerskie, ubezpieczeniowe, inwestycyjne, hipoteczne, powiernicze i płatnicze. Strona internetowa U.S. Bancorp dostępna jest pod adresem www.usbank.com

W marcu 2016 roku Ethisphere Institute po raz drugi z rzędu wyróżnił U.S. Bank tytułem The World’s Most Ethical Company, przyznawanym liderom w dziedzinie etyki i dobrych praktyk w biznesie.

Kontakt dla mediów:

Mikołaj Ziemski, Multi Communications

e-mail Mikołaj.Ziemski@multipr.pl

tel: +48 604 089 919

Katarzyna Wojda, EU Product Marketing Manager, Elavon

Katarzyna.Wojda@elavon.com

M. +48 727 540 126

Back To Latest News

Leaving?

By selecting "Continue," you will leave Elavon and enter a third party Web site. Elavon is not responsible for the content of, or products and services provided by   , nor does it guarantee the system availability or accuracy of information contained in the site. This Web site is not controlled by Elavon. Please note that the third party site may have privacy and information security policies that differ from those of Elavon.