Heading
Heading

Dynamiczne Przetwarzanie Walut (DCC)

Co to jest DCC? 

Dynamiczne Przeliczanie Walut (DCC) to usługa umożliwiająca Twoim zagranicznym klientom, posiadaczom kart VISA i Mastercard płatność w ich rodzimej walucie (walucie karty), a nie w walucie lokalnej.

Usługa DCC firmy Elavon oferuje przeliczenie transakcji wykonywanych kartami kredytowymi lub debetowymi VISA i Mastercard w ponad 60 walutach - więcej niż jakikolwiek inny dostawca usług płatniczych - na które mogą być przeliczane transakcje, wykonywane kartami kredytowymi i debetowymi. Dzięki temu masz więcej możliwości dodatkowego przychodu. Za każdą transakcję DCC otrzymujesz rabat – im więcej transakcji przeprowadzisz, tym więcej zarabiasz.

Twoi zagraniczni klienci mogą płacić w rodzimej walucie, a na potwierdzeniu znajduje się kwota w Twojej lokalnej walucie, kwota w walucie klienta oraz kurs wymiany. Klient zna dokładną kwotę płatności już w momencie transakcji, a kwota ta pojawi się na jego zestawieniu płatności

Elavon obsługuje cały proces przeliczenia: od bezpośrednich kursów wymiany i przetwarzania transakcji, aż po końcowe uzgodnienie, rozliczenie, finansowanie i wsparcie. Obejrzyj poniższe video, aby dowiedzieć się więcej.   

 


Korzyści dla Twojej firmy

  • Większe przychody – otrzymujesz rabat za każdą transakcję DCC
  • Prosta obsługa – Twój terminal automatycznie rozpoznaje, czy dana karta umożliwia skorzystanie z DCC
  • Mniej reklamacji i transakcji typu chargebacks – kwota na potwierdzeniu jest zgodna z kwotą na wyciągu bankowym klienta
  • Wsparcie w szkoleniu personelu – po prostu pobierasz nasz podręcznik szkoleniowy
  • Kompleksowe raportowanie – monitoruj wyniki z DCC na koncie iMerchantConnect.

Korzyści dla Twoich klientów – posiadaczy kart

  • Znają dokładną kwotę płatności w rodzimej walucie
  • wiedzą, ile płacą: brak ukrytych opłat i niespodzianek na wyciągu z rachunku bankowego karty
  • Korzystają z konkurencyjnych kursów wymiany
  • Mogą korzystać z DCC przy wszystkich rodzajach płatności: transakcjach kartowych, bezkartowych (card-not-present) oraz online
  • Dostają Gwarancję Najlepszego Kursu; jeśli zdarzy się, że tego samego dnia wystawca karty zaoferuje niższy kurs wymiany, wystarczy, że klient poinformuje nas o tym, a zwrócimy różnicę.

Lista walut DCC

Nasze rozwiązanie DCC obsługuje ponad 60 walut w zależności od Twojej lokalizacji i położenia punktu sprzedaży. Zapoznaj się z naszą listą walut DCC.

Podręcznik Rabatów DCC

Więcej informacji na temat rabatów za transakcje DCC, widocznych na Twoim wyciągu bankowym, znajdziesz, pobierając nasz Podręcznik Rabatów DCC.

Gwarancja Najlepszego Kursu robi różnicę

Dzięki naszej usłudze DCC Twoi klienci korzystają z najlepszego możliwego kursu wymiany. Jeśli zdarzy się, że tego samego dnia wystawca karty zaoferuje niższy kurs wymiany, Elavon zwraca klientowi różnicę. Więcej informacji uzyskasz pod adresem www.elavon.pl/dcc