alt

Biuro Sprzedaży

Poniedziałek-Piątek

9:00 – 17:00

22 306 42 22

Skontaktuj się z nami

*Wymagane

Zgoda na kontakt:

Proszę zaznaczyć to pole, jeżeli chcesz, żeby Elavon skontaktował się w celu przedstawienia oferty, używając podanego przez Ciebie adresu e-mail i/lub numeru telefonu.

Szanujemy Twoją prywatność. Twoje dane są przetwarzane zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

Form Ends
alt

Thank you for your submission!

Thank you for getting in touch. We will be in contact with you within 48 hours.To go back to our website, please click here.

Close

alt

Biuro Sprzedaży

Poniedziałek-Piątek

9:00 – 17:00

22 306 42 22

Form Ends
testing

 

An error has occurred in submission. PLease try contacting customer service.

alt

Biuro Sprzedaży

Poniedziałek-Piątek

9:00 – 17:00

22 306 42 22

Form Ends

The site you requested may not be relevant in your area.

country flag
Skip to main content

89%

Obniżenie nadużyć finansowych

95%

Wskaźnik zatwierdzenia Elavon

<1%

Oszustw z obciążeniami zwrotnymi

Co tak naprawdę osiągnięto dzięki dyrektywie PSD2 i silnemu uwierzytelnianiu klientów?

Nowa, unijna dyrektywa o usługach płatniczych (PSD2) była czymś więcej niż tylko chwytliwą nazwą kontynuacji pierwotnej dyrektywy. Jej celem było ułatwienie, przyspieszenie i zwiększenie bezpieczeństwa nowoczesnych, transgranicznych płatności cyfrowych dla wszystkich.

Choć PSD2 to nazwa samej regulacji, jej sednem było Silne Uwierzytelnianie Klienta (Strong Customer Authentication), znane również jako SCA.

SCA wprowadziło proces pozwalający na lepszą identyfikację rzeczywistych posiadaczy kart płatniczych, polegający na podaniu przez nich co najmniej dwóch z poniższych informacji:

  • Wiedza: coś, co użytkownik "WIE" (hasło lub PIN),
  •  Posiadanie: Coś, co użytkownik "POSIADA" (smartfon lub token),
  • Nierozłączność: Coś, czym użytkownik "JEST" (odcisk palca lub rozpoznawanie twarzy).
Schemat działania uwierzytelnienia PSD2

SCA utorowało również drogę do optymalizacji płatności w oparciu o Analizę Ryzyka Transakcyjnego (TRA) – jedno z dostępnych zwolnień z SCA – aby pomóc firmom zmaksymalizować sprzedaż online przy jednoczesnej minimalizacji nadużyć. 

Jeśli przeprowadzasz dużą liczbę transakcji o niskim ryzyku poniżej 500 euro lub równowartości tej kwoty w lokalnej walucie, nasza wielokrotnie nagradzana Analiza Ryzyka Transakcyjnego jest usługą umożliwiającą zwolnienie z weryfikacji SCA kwalifikujących się transakcji, zapewniając klientom bezproblemową realizację płatności, zmniejszając liczbę porzuconych koszyków i zwiększając sprzedaż – podczas gdy norma branżowa dla zwolnień wynosi od 100 do 250 euro, nasza zdolność do oferowania zwolnień na poziomie 500 euro wynika z doświadczenia w tej dziedzinie i niższych niż przeciętne wskaźników oszustw. Skontaktuj z nami, aby dowiedzieć się więcej.

W jaki sposób PSD2 i SCA przyniosły korzyści mi i mojej firmie?

Jakie były minusy PSD2?