The site you requested may not be relevant in your area.

country flag
Skip to main content

Szybkie płatności bezgotówkowe przy kasie

Ingenico Desk 5000 IP

Dzierżawa
30 zł
miesięcznie

Opłata instalacyjna99.00 zł

Opłata za procesowanie transakcjiod 0.69%

Dzierżawa PIN Pada Ingenico Lane 300015 zł/mies.

Dostępny w Programie Polska Bezgotówkowa

Ingenico Desk 5000 3G

Dzierżawa
30 zł
miesięcznie

Opłata instalacyjna99.00 zł

Opłata za procesowanie transakcjiod 0.69%

Dzierżawa PIN Pada Ingenico Lane 300015 zł/mies.

Dostępny w Programie Polska Bezgotówkowa

Ingenico Desk 5000

Idealny do

 • Hoteli
 • Restauracji
 • Kawiarni
 • Sklepów
 • Prosta instalacja i integracja z kasą fiskalną: szczegóły płatności z kasy przesyłane są̨ automatycznie do terminala płatniczego
 • PIN pad, który możesz podawać klientom, aby ułatwić im płatności, a jednocześnie chronić zdrowie swoich pracowników 
 • Rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo danych płatniczych i zwrot środków na konto już następnego dnia – wliczone w cenę
 • Dostępność wielu usług dodatkowych, w tym: preautoryzacji  
 • Bez trudu zmieścisz urządzenie przy kasie ze względu na jego kompaktowe rozmiary
 • Duży ekran dotykowy i PIN pad z podświetlaną klawiaturą ułatwiają przyjmowanie płatności.
 • PIN pad, który można podać klientowi, zwiększa bezpieczeństwo i higienę pracy.
 • Dzięki preautoryzacji zyskujesz pewność, że w razie konieczności masz możliwość pobrania środków z karty klienta (rozwiązanie idealne dla hoteli i wypożyczalni samochodów).
 • Logo Twojej firmy może wyświetlać się na ekranie terminala i być widoczne na paragonach — pomaga to budować świadomość marki wśród klientów.
 • Integracja kasy z terminalem POS lub PIN padem przyspiesza proces przyjmowania płatności.
 • Katy podarunkowe, które możesz oferować klientom, zwiększają ich lojalność.
 • Z naszymi usługami bezpieczeństwa: Secured Encrypt, Secured P2PE i Secured Pro, szybciej uzyskujesz certyfikat zgodności z wymogami PCI.

Jak zainstalować terminal Ingenico Desk

Procesor 

Application & Crypto processor Cortex A5 

Pamięć

Wewnętrzna 512 MB Flash, 512 MB RAM; Zewnętrzna MicroSD do  32GB

System operacyjny

Telium Tetra OS 

Łączność

3G, WiFi i/lub Bluetooth®

Ekran

Kolorowy, 3,5’’ podświetlany, HVGA 480x320 pikseli

Ekran dotykowy

do 300 tys. podpisów palcem lub rysikiem

Klawiatura

16-klawiszowa, podświetlana

Drukarka termiczna

20 l/s

Wymiary i waga

187x82x68 mm (7.3x2.6x3.2x2.6”) l 340 g

Bezpieczeństwo

PCI PTS 5.x Online & Offline

Visa
Mastercard
VISA
Union Pay
Diners Club
Contactless
Discover
Blik
Apple Pay
Google Pay

Gotowy na podjęcie współpracy? My też.

22 306 42 22 Znajdź rozwiązanie

 Poniedziałek – piątek, 9.00-.17.30.

Dlaczego warto wybrać Elavon?

Zwrot środków na konto już następnego dnia

Dostęp do danych biznesowych z każdego miejsca i o każdej porze

Bezpieczeństwo płatności i wsparcie w zakresie PCI

Wszystkie najpopularniejsze rodzaje płatności 

Całodobowe wsparcie i dostęp do informacji online

Skontaktuj się z nami

Dziękujemy

Wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Wystąpił błąd.

Zgoda na kontakt:

Proszę zaznaczyć to pole, jeżeli chcesz, żeby Elavon skontaktował się w celu przedstawienia oferty, używając podanego przez Ciebie adresu e-mail i/lub numeru telefonu.

Szanujemy Twoją prywatność. Twoje dane są przetwarzane zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Biuro Sprzedaży

Poniedziałek-Piątek

9:00 – 17:00

22 306 42 22

Biuro Obsługi Klienta

Pracujemy całą dobę 24/7

22 306 03 16

Gotowy na podjęcie współpracy? My też.

22 306 42 22 Znajdź rozwiązanie

 Poniedziałek – piątek, 9.00-.17.30.

img3

Poynt P61

Usprawnij swoje płatności i uprość zarządzanie swoją firmą.

Dowiedz się więcej

img2

Poynt P5

Inteligentne możliwości przyjmowania płatności - gdziekolwiek jesteś.

Dowiedz się więcej

img1

Ingenico Move 5000

Szybkie i bezpieczne płatności - przy kasie lub w ruchu.

Dowiedz się więcej

Terminal płatniczy – wygodne transakcje bezgotówkowe

Każdy przedsiębiorca wie o tym, jak ważne w biznesie jest wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom jego klientów. Jednym ze sposobów, by to osiągnąć, może być postawienie na wygodne płatności bezgotówkowe. Terminal płatniczy w dzisiejszych czasach to wręcz konieczność w nowoczesnym biznesie – wielu klientów nie nosi już przy sobie gotówki i umożliwienie im płatności bezgotówkowych jest jedynym sposobem, żeby do nich dotrzeć. Sprawdź, jak terminal płatniczy może przełożyć się na sukces w Twoim przedsiębiorstwie. 

Płatności bezgotówkowe – korzyść dla Ciebie i Twoich klientów

Nie ma żadnych wątpliwości, że terminal płatniczy obsługujący płatności bezgotówkowe to świetny sposób na zwiększenie swojego powodzenia w biznesie. Jest bardzo dużo powodów, które wpływają na tę sytuację. Przede wszystkim – ludzie cenią sobie wygodę. Często zamiast noszenia grubego i ciężkiego portfela wypchanego po brzegi drobnymi pieniędzmi wolą postawić na kompaktową kartę płatniczą, którą bez problemu uda się zmieścić w każdej kieszeni.  

Oczywiście za pomocą karty płatniczej można nie tylko wykonać płatność kartą w sklepie, ale także wypłacić gotówkę w bankomacie i na to często liczą przedsiębiorcy, którzy nie decydują się na instalację terminala płatniczego. Wychodzą oni z założenia, że nawet jeśli klient nie będzie miał przy sobie gotówki, będzie mógł ją wypłacić w pobliskim bankomacie. To spory błąd – klient rzeczywiście ma taką możliwość, jednak jest to dla niego niewygodne. Taka operacja, pomimo tego, że nie jest skomplikowana, wymaga od klienta opuszczenia naszego lokalu i odnalezienia najbliższego bankomatu. Jeśli ma alternatywę (chociażby u konkurencji) w postaci wygodnej płatności kartą, raczej możemy być pewni, na jaką opcję się zdecyduje.

Odwróćmy teraz ten przykład – załóżmy, że prowadzisz niewielki sklep. W Twojej okolicy znajduje się liczna konkurencja, jednak żaden z pobliskich lokali nie zdecydował się na terminal do płatności kartą. W takiej sytuacji nawet tak niepozorna rzecz jak terminal POS jest w stanie wyróżnić Twoją firmę na tle innych i dać klientom wygodę, której nie znajdą w pobliżu. Tym samym terminale mogą stać się czynnikiem, który przyniesie Twojej firmie więcej dochodu. 

Co to jest terminal płatniczy?

Zanim przejdziemy dalej, warto pokrótce przyjrzeć się zagadnieniu - co to terminal. Chociaż zapewne każdy zetknął się z tym urządzeniem nieraz, dokładna odpowiedź na pytanie – „terminal – co to jest?” może przysporzyć nieco problemów. Mówiąc najbardziej ogólnie, terminal płatniczy to urządzenie, które może pomóc w obsłudze płatności bezgotówkowych. Warto zaznaczyć, że nie chodzi tutaj tylko o klasyczną płatność kartą – Twoja firma będzie miała zdecydowanie więcej możliwości, kiedy zdecyduje się na odpowiedni terminal płatniczy. 

Korzystając z terminala, możesz obsłużyć także inne płatności bezgotówkowe niż płatność kartą. Przykładem może być tutaj chociażby kod BLIK – niezwykle intuicyjna i wygodna forma płatności coraz częściej wybierana przez klientów. Praktycznie każdy terminal do kart płatniczych posiada dodatkowe opcje, które pomogą Ci odpowiedzieć na indywidualne oczekiwania względem płatności każdego z klientów.

Terminal płatniczy od 2022 – czy jest obowiązkowy?

Terminale płatnicze – 2022 rok przyniósł Polski Ład, który zmienił przepisy odnośnie do płatności bezgotówkowych. Czy terminale płatnicze są na ten moment obowiązkowe dla wszystkich przedsiębiorców? Ogólnie można powiedzieć, że tak, chociaż od tej zasady znajdą się wyjątki.

Terminal płatniczy 2022 – obecnie posiadanie instrumentu płatniczego do obsługi płatności bezgotówkowych jest obowiązkowe dla każdego przedsiębiorcy, który ewidencjonuje sprzedaż osobom fizycznym. Oznacza to, że możesz nie posiadać instrumentu płatniczego tylko wtedy, kiedy Twoja działalność nie polega na sprzedaży produktów lub usług. Instrumenty, takie jak na przykład terminale płatnicze od 2022 są obowiązkowe dla wszystkich przedsiębiorstw używających kas fiskalnych – w ten sposób ten wymóg dotyczy nie tylko sklepów, ale także taksówkarzy, salonów urody, fryzjerów czy wielu innych, różnorodnych placówek. 

Nawet jeśli terminal płatniczy nie jest wymagany prawnie w Twoim biznesie, to pamiętaj, że mimo wszystko warto go mieć. Zmiana przepisów sprawiła, że coraz więcej przedsiębiorstw zaczęło obsługiwać płatności bezgotówkowe, więc jeśli nie chcesz zostać w tyle względem konkurencji – terminal do kart będzie opcją, która może to umożliwić Tobie i Twojemu biznesowi.

Terminal płatniczy – jak działa? 

Należy pamiętać, że technologia i przemysł nieustannie się zmieniają i praktycznie każdego roku pojawiają się nowe i bardziej wygodne rozwiązania. Nie inaczej jest z terminalami płatniczymi – kiedyś ich użycie i płatność kartą płatniczą były zdecydowanie mniej wygodne i szybkie, niż ma to miejsce obecnie. Wynika to z bardzo prostego powodu – dawne karty debetowe i kredytowe działały na zasadzie pasków magnetycznych. Czytnik kart płatniczych odbierał informacje z paska, natomiast płatnik musiał potwierdzić swoją tożsamość podpisem na wydruku. 

Obecnie większość kart płatniczych opiera się o chipy, które umożliwiają bardziej sprawną komunikację pomiędzy podmiotami płatności. Nowoczesne urządzenia do przyjmowania płatności, takie jak terminale Elavon, są przystosowane do obsługi płatności nie tylko kartą, ale także innymi instrumentami płatniczymi.  

W momencie dokonania płatności terminal służy jako pośrednik i umożliwia kontakt banku z podmiotem, który obsługuje płatność – na przykład Elavon Polska. Po wysłaniu zgłoszenia na terminal Elavon nasz system sprawdza odpowiedź banku posiadacza karty – jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań (takich jak zbyt niskie saldo), zlecenie zostaje zaakceptowane i terminal drukuje potwierdzenie płatności.

Rodzaje terminali płatniczych 

Ze względu na rosnące użycie urządzeń do płatności kartą na rynku pojawiło się dużo różnych wariantów terminali płatniczych. To bardzo dobra wiadomość dla tych, którzy lubią mieć kontrolę nad każdym aspektem swojej firmy i dostosowywaniem wszystkich jej rozwiązań do potrzeb swoich i klientów. Terminale POS, terminale mobilne – czym różnią się od siebie te urządzenia i które z nich wybrać dla Twojego biznesu?

Terminale POS 

Terminale POS, czyli Point of Sale. Przykładem terminali POS może być model Ingenico Desk 5000 dostępny w ofercie Elavon. To najbardziej klasyczny rodzaj terminali płatniczych, które do poprawnego działania potrzebują zasilania z sieci. To najlepsze rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy korzystają z terminali tylko w jednym miejscu, na przykład za ladą sklepu. Dzięki trwałemu umiejscowieniu terminal zawsze będzie pod ręką, gotowy do obsługi kolejnej płatności.

 

Terminale mPOS 

Terminal mPOS to nic innego, jak terminal bezprzewodowy. Przykładem takiego urządzenia może być model Poynt P5 oferowany przez Elavon. Ich konstrukcja opiera się o umieszczenie w ich wnętrzu ładowanego akumulatora, przypominającego rozwiązanie znane ze smartfonów. Dzięki temu terminale mPOS po uprzednim naładowaniu mogą być przenoszone właściwie wszędzie i obsługiwać płatności w każdym miejscu, gdzie tylko będzie dostęp do internetu. Terminale mobilne to najlepsze rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy podczas pracy są w ruchu i nie mogą sobie pozwolić na stałe ładowanie terminala płatniczego. Przenośny terminal płatniczy docenią więc kierowcy i taksówkarze, ale przykładowo też fryzjerzy, którzy będą mogli obsłużyć płatność, kiedy ich klient jeszcze siedzi w fotelu.

Terminal płatniczy – cena 

Od czego zależy cena za terminal płatniczy? Przede wszystkim od jego modelu. Na nieco inne kwoty muszą być przygotowani ci przedsiębiorcy, którzy chcą zakupić terminal stacjonarny, na inne natomiast te osoby, które bardziej interesuje terminal mobilny. Terminale Elavon to urządzenia oferujące różne opcje i rozwiązania techniczne, dzięki czemu mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z naszych klientów. W naszej ofercie można znaleźć proste i klasyczne terminale, takie jak Ingenico Desk 3500, ale także bardziej zaawansowane modele, jak Poynt 61B.

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje terminal i czy jest to wydatek, na który stać Twoje przedsiębiorstwo, pamiętaj o programie Polska Bezgotówkowa. Dzięki niemu każdy przedsiębiorca, który zdecyduje się na zakup terminala do swojego biznesu, nie poniesie z tego tytułu żadnych kosztów przez następny rok. 

Terminal płatniczy – dodatkowe korzyści

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że terminal do płacenia kartą to niezwykle przydatne narzędzie w każdym biznesie. Nie chodzi tutaj wyłącznie o wygodę, jaką będziesz mógł zaoferować swoim klientom, kiedy będziesz miał urządzenie do płatności kartą, ale także o wiele dodatkowych funkcji, jakie niosą ze sobą terminale kart

Posiadanie terminala umożliwia sprzedaż doładowań do telefonu. To bardzo ciekawa opcja, która może pomóc Ci w rozszerzeniu oferty i zapewnieniu większego dochodu. Warto także pamiętać o usłudze cashback – dzięki niej Twoi klienci nie będą musieli szukać bankomatu, gdyż wypłatę środków pieniężnych bez problemu będą mogli przeprowadzić w Twoim lokalu. Kolejną zaletą terminali płatniczych jest fakt, że mogą one obsługiwać płatności DCC, czyli przetwarzać płatności w walucie karty naszego klienta. Tym samym, niezależnie czy do Twojego sklepu trafi posiadacz polskiej karty, czy zagranicznej, będziesz miał pewność, że jego płatność zostanie poprawnie obsłużona.

Terminal płatniczy – podsumowanie 

Terminale płatnicze to rozwiązanie, które powinno być obecne w każdym biznesie. Za ich pomocą Twoja firma stanie się zdecydowanie bardziej otwarta na potrzeby klientów i zapewni im niezbędną wygodę. Pamiętaj, że od 1 stycznia 2022 roku instrumenty płatnicze, takie jak na przykład terminale płatnicze są obowiązkowe dla wielu branż – nawet jeśli w Twojej nie ma wymogu odnośnie do posiadania terminala, to Twoja konkurencja już może je mieć. 

Terminale można dobierać względem swoich potrzeb i wymagań – jeśli prowadzisz biznes w ruchu, dobrym wyjściem będzie terminal przenośny. Jeśli w okolicy Twojego lokalu nie ma żadnego bankomatu, usługa cashback może odciążyć Twoich klientów od konieczności szukania miejsca, gdzie będą mogli wypłacić pieniądze. Niezależnie od tego, do czego może Ci się przydać terminal płatniczy – zdecydowanie warto pomyśleć o nim i o opcjach, jakie oferuje. 

 

 

alt

Biuro Sprzedaży

Poniedziałek-Piątek

9:00 – 17:00

22 306 42 22

Skontaktuj się z nami

*Wymagane

Zgoda na kontakt:

Proszę zaznaczyć to pole, jeżeli chcesz, żeby Elavon skontaktował się w celu przedstawienia oferty, używając podanego przez Ciebie adresu e-mail i/lub numeru telefonu.

Szanujemy Twoją prywatność. Twoje dane są przetwarzane zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

Form Ends
alt

Thank you for your submission!

Thank you for getting in touch. We will be in contact with you within 48 hours.To go back to our website, please click here.

Close

alt

Biuro Sprzedaży

Poniedziałek-Piątek

9:00 – 17:00

22 306 42 22

Form Ends
testing

 

An error has occurred in submission. PLease try contacting customer service.

alt

Biuro Sprzedaży

Poniedziałek-Piątek

9:00 – 17:00

22 306 42 22

Form Ends