Najnowsze informacje

Obsługa transkacji płatniczych jest ściśle regulowaną branżą, ponieważ zajmuje się wrażliwymi, prywatnymi informacjami finansowymi. Przepisy te chronią wszystkie zaangażowane strony - posiadaczy kart, akceptantów, agentów rozliczeniowych i banki. Elavon pozostaje zgodny ze wszystkimi obowiązującymi przepisami. Naszym celem jest, abyś był świadomy tego, co dzieje się w branży. Poniżej znajdują się najnowsze wiadomości dla klientów.

Aktualności

No result found

Przewodnik po dyrektywie PSD2

9 czerwca 2019

Komisja Europejska wprowadziła dyrektywę w sprawie usług płatniczych 2 (PSD2) w celu poprawy bezpieczeństwa płatności, zwiększenia ochrony konsumentów oraz pobudzenia innowacji i konkurencyjności. Dyrektywa PSD2 będzie miała znaczący wpływ przede wszystkim na transakcje internetowe i będzie wiązać się z koniecznością wdrożenia zasad silnego uwierzytelniania (SCA) od dnia 14 września 2019 r.

Ważne zmiany - dyrektywa PSD2

16 października 2019

Europejskie organy ustawodawcze wprowadziły ważne zmiany dotyczące wdrażania silnego uwierzytelniania (SCA), które mogą mieć wpływ na Państwa firmę.

Przewodnik po dyrektywie PSD2

9 czerwca 2019

Komisja Europejska wprowadziła dyrektywę w sprawie usług płatniczych 2 (PSD2) w celu poprawy bezpieczeństwa płatności, zwiększenia ochrony konsumentów oraz pobudzenia innowacji i konkurencyjności. Dyrektywa PSD2 będzie miała znaczący wpływ przede wszystkim na transakcje internetowe i będzie wiązać się z koniecznością wdrożenia zasad silnego uwierzytelniania (SCA) od dnia 14 września 2019 r.

Instrukcja dotycząca tymczasowego rozwiązania dla branży turystycznej i hotelarskiej

5 October 2020

Zgodność branży turystycznej i hotelarskiej ze ścisłą interpretacją regulacyjnych standardów technicznych (RTS) dotyczących silnego uwierzytelniania klienta (SCA) w świetle dyrektywy w sprawie usług płatniczych 2 (PSD2) będzie możliwa tylko wtedy, gdy cały łańcuch dostawców zostanie wyposażony w możliwość obsługi transferu danych uwierzytelniających od punktu pierwszego kontaktu z użytkownikiem karty (rezerwacje poprzez bezpośrednie lub pośrednie kanały sprzedaży), aż do akceptanta transakcji (Państwa firmy).

Praktyczny przewodnik po dyrektywie PSD2 - Płatności internetowe

20 lutego 2020

Zalecamy rozpoczęcie przygotowań do uwierzytelniania poprzez wdrożenie najnowszej wersji silnej autentykacji zgodnej ze standardem bezpieczeństwa EMV. Warto skontaktować się z dostawcą usług bramki płatniczej w celu omówienia migracji do najnowszej wersji silnej autentykacji EMV, która stanie się szeroko dostępna w 2020 r.

Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO) i nowa dyrektywa o usługach płatniczych (PSD2)

26 marca 2018

Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO) i nowa dyrektywa o usługach płatniczych (PSD2) – co trzeba wiedzieć na temat nowego prawa UE.

Aktualności dotyczące organizacji kartowych

18 września 2019

Jako partner dostarczający usługi płatnicze Państwa firmie chcemy informować o wszelkich zmianach zachodzących w branży oraz w systemach Organizacji Kartowych. Kontaktujemy się z Państwem, aby poinformować o nowych zmianach cen, które mają zostać wprowadzone przez organizacje Visa i Mastercard.

Płatności zbliżeniowe bez PIN do 100 zł – co trzeba wiedzieć

23 marca 2020

Organizacje płatnicze Visa, Mastercard, Diners Club i American Express zwiększyły limit kwoty transakcji zbliżeniowych niezatwierdzanych PIN-em z 50 do 100 zł.

Zmiany stawek wprowadzane przez organizacje kartowe

24 lutego 2020

Jako partner dostarczający usługi płatnicze Państwa firmie chcemy informować o wszelkich zmianach zachodzących w branży oraz w systemach Organizacji Kartowych. Celem tej strony jest poinformowanie o nowych zmianach stawek wprowadzanych przez organizacje kartowe Visa, Mastercard i Diners Club.

Zmiany opłat organizacji kartowych dla klientów Interchange Plus Plus - aktualizacja na lipiec 2020

3 sierpnia 2020

Poniżej znajdują się nowe zmiany opłat wprowadzone przez Organizacje Kartowe Visa, Mastercard, Diners Club i JCB.

Kody odmowy autoryzacji transakcji wprowadzone przez Visa od kwietnia 2021

31 marca 2021

Od kwietnia 2021 roku Visa wprowadza nowe zasady. Dowiedz się więcej

Elavon zaktualizował swoje Warunki świadczenia usług, obowiązujące od 1 marca 2023 r

13 grudnia 2022

Elavon zaktualizował swoje Warunki świadczenia usług, obowiązujące od 1 marca 2023 r

Terminal i kasa zintegrowane – z korzyścią dla przedsiębiorców

15 lipca 2022

Połącz terminal płatniczy z kasą fiskalną, dzięki czemu przyspieszysz obsługę klientów i zmniejszysz liczbę błędów kasjerskich. To wyjątkowa oszczędność czasu i pieniędzy dla Ciebie i Twojego biznesu.

Zmiany na wyświetlaczu Ingenico Tetra: co znaczą dla Ciebie

20 June 2022

Dowiedz się o zmianach wprowadzonych w najnowszej aktualizacji oprogramowania.

Aktualizuj dane swojej firmy w serwisie Elavon Connect

13 July 2022

Zarządzanie danymi Twojej firmy właśnie stało się łatwiejsze. Teraz możesz samodzielnie aktualizować swoje dane w Elavon Connect w kilku prostych krokach.

Aktualizacja definicji Transakcji zabezpieczonych i niezabezpieczonych

11 lutego 2019

Niedawno otrzymali Państwo informację, że zaktualizowaliśmy definicje transakcji zabezpieczonych i niezabezpieczonych zawartych w Harmonogramie Opłat, który zaczął obowiązywać 1 stycznia 2019 r. Aktualizacja dotyczy traktowania transakcji zabezpieczonych i niezabezpieczonych.

Zmiany Ogólnych Warunków Świadczenia Usług

1 lipca 2019

Elavon wprowadza zmiany do Ogólnych Warunków Świadczenia Usług („Warunki”). Zmiany zaczną obowiązywać 14 września 2019 r.

Płwiedziećatności zbliżeniowe do 100zł

15 marca 2020

Organizacje Mastercard, Visa, Diners Club i American Express zwiększyły z 50 do 100 zł limity kwot płatności zbliżeniowych niewymagających potwierdzenia kodem PIN.

Wskazówki dotyczące terminali płatniczych

15 marca 2020

Zobacz jak bezpiecznie czyścić terminal płatniczy oraz jak samodzielnie rozwiązać najczęstsze problemy techniczne z terminalem POS.

Uważaj na oszustwa związane z kartami płatniczymi (carding)

9 grudnia 2020

Strony internetowe stają się celem oszustów. Dowiedz się, czym jest carding, sprawdź, jak wykryć jego oznaki i chroń swoją firmę i jej klientów.

Jak uniknąć oszustw w obszarze dostaw i sprzedaży na wynos

9 grudnia 2020

Wiele firm prowadzi sprzedaż w nowy dla siebie sposób i stara się poradzić sobie z nowymi zagrożeniami. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci wykryć nowe metody działania oszustów i ich uniknąć.

Elavon Connect – zmienia się na lepsze

8 września 2020

Jeśli znasz już nasz portal klienta Elavon Connect, sprawdź, jakie nowe funkcjonalności wprowadziliśmy, kierując się sugestiami naszych Klientów.

Gotowość na pandemię

16 marca 2020

Podejmujemy działania służące zminimalizowaniu ryzyka, na jakie narażeni są nasi pracownicy, partnerzy, klienci oraz nasze jednostki operacyjne.

Twoje prawa przy dokonywaniu płatności w Europie

9 stycznia 2020

Dzięki unijnym przepisom dokonywane przez Ciebie płatności elektroniczne stają się tańsze, łatwiejsze i bezpieczniejsze. Oto przykłady.

Aktualizacja na terminalach

29 października 2020

Bezpieczeństwo danych płatniczych ma kluczowe znaczenie dla Państwa firmy. Aby upewnić się, że Państwa terminal spełnia najnowsze branżowe wymogi bezpieczeństwa, wkrótce rozpoczniemy wdrażanie nowego, bezpieczniejszego certyfikatu cyfrowego.

Koronawirus: ciągłość działania

18 marca 2020

Pracujemy nad tym, aby Cię wspierać i chcemy zapewnić, że plany ciągłości są teraz w użyciu, aby utrzymać naszą działalność, abyś mógł nadal robić to, co robisz.

Wymagana jest ważna aktualizacja Twojego czytnika kart MobileMerchant

22 września 2021

Wraz z ostatnią aktualizacją aplikacji MobileMerchant została dodana funkcjonalność usprawniająca proces transakcji zbliżeniowych. Aby wesprzeć te zmiany, planowana jest również aktualizacja Twojego czytnika kart.

Wymagana ważna aktualizacja aplikacji MobileMerchant

26 kwietnia 2021

Ostatnie, dodatkowe kontrole bezpieczeństwa przeprowadzane przez wydawców kart, dotyczące transakcji zbliżeniowych mogą prowadzić do zwiększenia liczby odrzuconych transakcji. W ramach najnowszej aktualizacji aplikacji MobileMerchant dodana została funkcjonalność, która usprawnia proces przeprowadzania transakcji zbliżeniowych.

Wymagana aktualizacja aplikacji MobileMerchant (Android)

15 listopada 2021

Wraz z ostatnią aktualizacją aplikacji MobileMerchant została dodana funkcjonalność usprawniająca proces transakcji zbliżeniowych. Aby wesprzeć te zmiany, planowana jest również aktualizacja Twojego czytnika kart.

Wymagana pilna aktualizacja aplikacji

8 sierpnia 2018

Jako dostawca usług płatniczych dokładamy wszelkich starań, aby nasi Klienci spełniali wymagania bezpieczeństwa dotyczące przetwarzania wszystkich rodzajów transakcji kartowych. Chcemy poinformować Cię o wymaganej pilnej aktualizacji aplikacji MobileMerchant.

Jesteś już naszym klientem i potrzebujesz pomocy? 

Biuro Obsługi Klienta

22 306 03 16

Skontaktuj się z nami