alt

Biuro Sprzedaży

Poniedziałek-Piątek

9:00 – 17:00

22 306 42 22

Skontaktuj się z nami

*Wymagane

Zgoda na kontakt:

Proszę zaznaczyć to pole, jeżeli chcesz, żeby Elavon skontaktował się w celu przedstawienia oferty, używając podanego przez Ciebie adresu e-mail i/lub numeru telefonu.

Szanujemy Twoją prywatność. Twoje dane są przetwarzane zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

Form Ends
alt

Thank you for your submission!

Thank you for getting in touch. We will be in contact with you within 48 hours.To go back to our website, please click here.

Close

alt

Biuro Sprzedaży

Poniedziałek-Piątek

9:00 – 17:00

22 306 42 22

Form Ends
testing

 

Wystąpił błąd. 

alt

Biuro Sprzedaży

Poniedziałek-Piątek

9:00 – 17:00

22 306 42 22

Form Ends
Skip to main content
image

Bezpłatne płatności bezgotówkowe w Polsce

Jeśli chcesz, żeby Twoja firma zawsze mogła odpowiadać na potrzeby klientów, warto jest pomyśleć o terminalu płatniczym, który obsłuży nie tylko płatności kartą, ale też inne typy płatności bezgotówkowych. Zobacz, jak łatwo możesz to osiągnąć z programem Polska Bezgotówkowa.

Dowiedz się więcej

Oferta dla firm

Pomagamy przystąpić do Programu Polska Bezgotówkowa małym i średnim przedsiębiorcom, zapewniając darmowy dostęp do terminala płatniczego POS z technologią zbliżeniową oraz transakcje bez prowizji przez pierwsze 5 miesięcy.

Dowiedz się więcej

Twoje korzyści

 • Więcej klientów
 • Większe obroty
 • Większe zyski
 • Bezpieczeństwo
 • Oszczędność
 • Lepszy wizerunek

Oferta dla instytucji publicznych

W ramach programu Polska Bezgotówkowa zapewniamy jednostkom sektora publicznego transakcje bez prowizji oraz - do każdego posiadanego punktu kasowego - darmowe terminale płatnicze POS z technologią zbliżeniową.

Dowiedz się więcej

Twoje korzyści

 • Nowoczesne terminale POS
 • Transakcje kartami bez prowizji
 • Portal do monitorowania płatności
 • Lepszy wizerunek
 • Wsparcie 24/7 przez 365 dni w roku

W ramach Programu otrzymujesz możliwość
akceptacji kart bez prowizji*

*do wysokości obrotu 42 000 PLN na jednym urządzeniu (dla kart Visa i Mastercard)

Visa
Mastercard
VISA
VPay
Contactless
Discover
Blik
Apple Pay
Google Pay

Program Polska Bezgotówkowa – korzyści dla przedsiębiorców

Dla każdego przedsiębiorcy dostosowanie swojej oferty i sposobów płatności do potrzeb klienta powinno być bardzo istotne. Dzięki temu możesz zyskać kolejnych lojalnych klientów, którzy mogą powiedzieć o Twojej firmie znajomym – co realnie wpłynie na możliwości i zasięg Twojego biznesu.

Fundacja Polska Bezgotówkowa ma na celu umożliwienie dostępu do obsługi płatności kartą i płatności bezgotówkowych dla każdego przedsiębiorcy, niezależnie od skali jego biznesu. W przypadku niewielkich firm koszty związane z instalacją i obsługą terminala płatniczego mogą się okazać całkiem spore. Dzięki Programowi Polska Bezgotówkowa Twoja firma nie będzie musiała ponosić ich przez kolejne 5 miesięcy. Dotyczy to zarówno prowizji od płatności kartą, jak i darmowego terminala. Postaw na Program Polska Bezgotówkowa, Elavon i zobacz, jak wzrośnie baza klientów, jednocześnie nie ponosząc kosztów!

Polska Bezgotówkowa – warunki

Program Polska Bezgotówkowa, podobnie jak inne tego typu przedsięwzięcia, ma określone warunki, które powinien spełnić przedsiębiorca przed przystąpieniem do projektu. Na co musisz zwrócić uwagę, żeby Twoja firma mogła korzystać z darmowego terminala płatniczego przez następne 5 miesięcy?

 • W firmie nie mogły być obsługiwane płatności bezgotówkowe na przestrzeni ostatniego roku. Innymi słowy – przedsiębiorca nie mógł posiadać umowy z agentem rozliczeniowym w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

 • W przypadku większych przedsiębiorców lub franczyzobiorców przewidziana jest ilość firmowych placówek, których przekroczenie będzie skutkowało niespełnieniem warunków programu. Jeśli przedsiębiorca ma więcej niż 5 placówek, nie może wziąć udziału w Programie Polska Bezgotówkowa. 

Masz więcej pytań? 

 • Program Polska Bezgotówkowa jest dedykowany praktycznie wszystkim przedsiębiorcom, jednak jego podstawowy cel to zwiększenie miejsc w Polsce, które będą w stanie obsługiwać płatności bezgotówkowe. W związku z tym do Programu może przystąpić każdy właściciel firmy, który nie posiadał terminala w swojej placówce przez ostatnie 12 miesięcy.

 • Program Polska Bezgotówkowa oferuje wsparcie nie tylko w kwestii instalacji terminala oraz zerowych prowizji za płatności kartą, ale także jego dalszej obsługi. Uczestnicy Programu mogą mieć pewność, że każda awaria zostanie naprawiona w przeciągu dwóch dni roboczych od momentu zgłoszenia. Sprawnie działający terminal bez abonamentu to jedno z założeń Bezgotówkowej Polski.

  W ramach Programu Polska Bezgotówkowa przedsiębiorca nie musi także obawiać się kwestię obsługi terminala. Operatorzy programu przewidują odpowiednie szkolenia, ustalane w terminie dogodnym dla obu stron.

 • Do Programu Polska Bezgotówkowa możesz dołączyć w dowolnej chwili, oczywiście pod warunkiem, że jesteś przedsiębiorcą spełniającym jego warunki. Wystarczy, że wybierzesz agenta rozliczeniowego i podpiszesz z nim umowę. Jedynym zastrzeżeniem jest tutaj fakt, że umowa jest zawierana na okres 5 miesięcy. Po upłynięciu tego czasu koszty związane z obsługą terminala przechodzą na przedsiębiorcę.

  Po zakończeniu trwania umowy możesz bez żadnych problemów zrezygnować z uczestnictwa w programie. Zrezygnowanie z Programu Polska Bezgotówkowa przed końcem umowy jest możliwe, jednak łączy się z karami finansowymi.

 • Po zakończeniu 5 darmowych miesięcy korzystania z terminala w ramach Programu Polska Bezgotówkowa, obowiązki i koszty ponoszone przez przedsiębiorcę będą wynikały z jego umowy z operatorem terminala. Do programu nie można przystąpić więcej niż raz.

 • Brak dostępu do internetu lub telefonu nie jest problemem, kiedy firma chce wziąć udział w Programie Polska Bezgotówkowa. Tę niedogodność można rozwiązać odpowiednim modelem terminala. Przenośny terminal płatniczy obsługujący zasięg GPRS/3G powinien sprawdzić się w każdym miejscu. Terminal płatniczy za darmo jest jednym z punktów Programu, niezależnie na jaki model się nie zdecydujesz.

 • Tak. Jednym z warunków uczestnictwa w Programie Polska Bezgotówkowa jest umieszczenie naklejki z logiem akcji w widocznym miejscu. Specjalne naklejki zostaną dołączone do terminala płatniczego.

 • Do programu przystąpić może każda firma, która:

  1. w okresie 12 miesięcy przed przystąpieniem do Programu  i zawarciem z agentem rozliczeniowym umowy o nie przyjmował płatności bezgotówkowych, wykonywanych kartami płatniczymi.
  2. i jednocześnie nie jest:

      a. Siecią handlową, usługową lub podobną (i ich ajenci), do której należy więcej niż 5 placówek handlowych, usługowych lub podobnych, działających pod tym samym znakiem towarowym.

      b. Franczyzobiorcą we franczyzach powyżej 5 placówek handlowych, usługowych lub podobnych, działajacych pod tym samym znakiem towarowym.

      c. Jednostką administracji publicznej, szczebla rządowego i samorządowego, uczestniczącą w „Programie upowszechnienia płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej”;

          dofinansowanie dla pozostałych jednostek sektora publicznego leży w gestii decyzji Rady Fundacji.

          operatorem automatów vendingowych i innych urządzeń samoobsługowych (biletomaty, parkomaty, bankomaty, itp.).

 • Uczestnicy programu mogą liczyć na profesjonalne usługi serwisowe w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania zgłoszenia dotyczącego awarii urządzenia bądź też wszelakich nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu. Akceptanci mają również możliwość całodobowego kontaktu z obsługą klienta.

   

  Partnerzy mogą również liczyć na wsparcie przy nauce obsługi terminala. Każdy pracownik obsługujący terminal powinien odbyć szkolenie z zakresu nie tylko obsługi urządzenia, ale i bezpieczeństwa transakcji. W tym zakresie mogą Państwo liczyć na kompleksowe wsparcie techniczne – wystarczy zgłosić się do przypisanego przedstawiciela handlowego bądź do Centrum Obsługi Akceptanta, by ustalić dogodny dla obu stron termin szkolenia.

 • Do programu mogą przystąpić jedynie przedsiębiorcy spełniający warunki opisane szczegółowo w sekcji „Kto może przystąpić do programu?”. O ile spełnia on wszystkie kryteria, w każdej chwili może wybrać swojego agenta rozliczeniowego i podpisać z nim umowę na udział w programie. Umowa spisywana jest na minimum 12 miesięcy – przy czym darmowe użytkowanie terminali obowiązuje jedynie przez rok. Przy podpisaniu umowy na okres dłuższy niż 12 miesięcy uczestnik programu musi liczyć się z kosztami obsługi urządzeń. Z udziału w programie nie można zrezygnować przed końcem trwania umowy – jej zerwanie wiąże się z karami finansowymi. Co ważne – dofinansowaniem w ramach programu objęte są terminale zaraportowane do Fundacji Polska Bezgotówkowa w latach 2018-2020 Ponadto przedsiębiorca może przystąpić do programu tylko jeden raz.

Reprezentujesz spółkę
lub inną formę działalności?

Skontaktuj się z naszym konsultantem

Zadzwoń: 22 306 40 57

lub wypełnij formularz kontaktowy

Wypełnij formularz kontaktowy

Na czym polega Program Polska Bezgotówkowa?

Program Polska Bezgotówkowa skupia się na dostarczeniu narzędzi do obsługi płatności bezgotówkowych dla każdego przedsiębiorcy. Dzięki terminalom płatniczym Programu Polska Bezgotówkowa nawet mniejsi przedsiębiorcy będą mieli możliwość obsługi płatności kartą lub innym instrumentem płatniczym, takim jak GooglePay czy kod BLIK.

W ramach Programu każdy spełniający warunki przedsiębiorca może zdecydować się na darmowe korzystanie i serwis terminala płatniczego przez okres 5 miesięcy. Polska Bezgotówkowa – jaki terminal będziesz mógł nabyć? W zależności od operatora płatności będą na Ciebie czekały różne modele terminali, jak chociażby mobilny terminal płatniczy bez abonamentu.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy Fundacji Polska Bezgotówkowa?

Żyjemy obecnie w dobie cyfryzacji i digitalizacji. Nowoczesne, wygodne rozwiązania są powoli wprowadzane do każdego obszaru w naszym życiu. Płatności bezgotówkowe w Polsce są dobrym przykładem tego typu sytuacji. W większych miastach zdarza się tak, że niektóre osoby nawet nie noszą ze sobą gotówki, gdyż tak bardzo przywykli do płatności kartą czy telefonem.

Płatności bezgotówkowe są wygodne, szybkie i bezpieczne, więc nie ma w tym nic dziwnego, że klienci pokochali możliwość bezgotówkowego płacenia za ulubione zakupy. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, wiesz, że wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów jest kluczowe w każdym biznesie. Dzięki darmowemu terminalowi płatniczemu możesz mieć pewność, że klient nie wyjdzie z Twojego sklepu z pustymi rękami, kiedy akurat nie będzie miał ze sobą gotówki.