alt

Biuro Sprzedaży

Poniedziałek-Piątek

9:00 – 17:00

22 306 42 22

Skontaktuj się z nami

*Wymagane

Twoja prywatność jest dla nas ważna. Klikając "Wyślij" akceptujesz naszą  Politykę prywatności i Politykę plików cookies.

alt

Thank you for your submission!

Thank you for getting in touch. We will be in contact with you within 48 hours.To go back to our website, please click here.

Close

alt

Biuro Sprzedaży

Poniedziałek-Piątek

9:00 – 17:00

22 306 42 22

testing

 

An error has occurred in submission. PLease try contacting customer service.

alt

Biuro Sprzedaży

Poniedziałek-Piątek

9:00 – 17:00

22 306 42 22

Program Polska Bezgotówkowa

Terminale POS dla instytucji publicznych za 0 zł

Program Polska Bezgotówkowa skierowany jest do urzędów, organów i innych instytucji administracji rządowej, samorządu terytorialnego, urzędów skarbowych, policji, sądów, jednostek publicznej służby zdrowia.

Przystąp do Programu Polska Bezgotówkowa i zyskaj!

Terminale płatnicze za 0 zł do końca trwania Programu

Jednostki instytucji publicznych mogą otrzymać tyle terminali, ile mają własnych punktów kasowych. Nie płacą za instalację i używanie terminali POS ani za obsługę transakcji bezgotówkowych przez cały okres trwania Programu: do 31 sierpnia 2021 r. 

 

 

Transakcje bez prowizji do końca trwania Programu

Żadnych opłat z tytułu realizowanych płatności nie ponoszą też klienci. Ich obsługa będzie sprawniejsza, gdyż będą oni mogli szybko zapłacić kartą. W urzędach skrócą się kolejki. Wzrośnie też bezpieczeństwo transakcji. Program Polska Bezgotówkowa przyniesie korzyści i instytucjom, i ich klientom.

 

Korzyści dla instytucji publicznych

Nowoczesne terminale

...POS z technologią zbliżeniową (stacjonarne, przenośne, mobilne) bezpłatnie przez cały okres trwania Programu.

Szybki dostęp do środków

...pieniężnych - już następnego dnia pieniądze znajdują się na koncie urzędu.

Transakcje kartami

...Visa®, Mastercard® oraz Diners Club® bez prowizji oraz limitu kwoty obrotu w trakcie trwania Programu.

Monitorowanie płatności

...dzięki portalowi Elavon Connect, umożliwiającemu szybki dostęp online do faktur, szczegółowych raportów i zestawień transakcji.

Lepszy wizerunek

…dzięki możliwości wykonywania płatności bezgotówkowych w danej jednostce publicznej.

Wsparcie 24/7

...i przez 365 dni w roku, zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujesz.

W ramach Programu otrzymujesz możliwość
akceptacji kart bez prowizji*

* przez cały okres trwania Programu: do dnia 31 sierpnia 2021 r.

Mastercard
Maestro
Visa
VPAY
Diners
Discover
Blik
Apple Pay
Google Pay

Masz pytania dotyczące oferty? Zadzwoń!

22 306 40 57

Poniedziałek – Piątek - 9:00 – 17:00

Najczęściej zadawane pytania:

 • Celem Programu jest upowszechnienie płatności bezgotówkowych dla obywateli poprzez zrównanie ich dostępności z płatnościami gotówkowymi, obejmujące wsparcie rozwoju sieci akceptacji w Polsce. Ideą Programu jest stworzenie instrumentów wsparcia dla przedsiębiorców, którzy do tej pory nie zapewniali w swoich placówkach handlowych możliwości realizacji płatności bezgotówkowymi instrumentami płatniczymi. Celem Programu jest obniżenie barier wejścia do systemu płatności bezgotówkowych związanej z ceną zakupu / dzierżawy urządzenia, wyposażenia do akceptacji tego typu płatności oraz opłat transakcyjnych. Stworzenie programu jest bezpośrednio powiązane z deklaracją przedstawicieli Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, iż planowane jest pilne wprowadzenie regulacji w zakresie upowszechnienia akceptacji płatności bezgotówkowych w każdej placówce handlowej obsługującej konsumentów. Wprowadzenie regulacji w tym zakresie upowszechni korzystanie z takich usług klientom kilkuset tysięcy nowych przedsiębiorców. Tego rodzaju szacunki stały się podstawą do stworzenia założeń merytorycznych funkcjonowania Program.

 • Do programu przystąpić może każda firma, która:

  1. w okresie 12 miesięcy przed przystąpieniem do Programu  i zawarciem z agentem rozliczeniowym umowy o nie przyjmował płatności bezgotówkowych, wykonywanych kartami płatniczymi.
  2. i jednocześnie nie jest:
   1.     Siecią handlową, usługową lub podobną (i ich ajenci), do której należy więcej niż 5 placówek handlowych, usługowych lub podobnych, działających pod tym samym znakiem towarowym.
   2.    Franczyzobiorcą we franczyzach powyżej 5 placówek handlowych, usługowych lub podobnych, działajacych pod tym samym znakiem towarowym.
   3.    Jednostką administracji publicznej, szczebla rządowego i samorządowego, uczestniczącą w „Programie upowszechnienia płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej”;
  3. dofinansowanie dla pozostałych jednostek sektora publicznego leży w gestii decyzji Rady Fundacji.
  4. operatorem automatów vendingowych i innych urządzeń samoobsługowych (biletomaty, parkomaty, bankomaty, itp.).
 • Uczestnicy programu mogą liczyć na profesjonalne usługi serwisowe w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania zgłoszenia dotyczącego awarii urządzenia bądź też wszelakich nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu. Akceptanci mają również możliwość całodobowego kontaktu z obsługą klienta.

   

  Partnerzy mogą również liczyć na wsparcie przy nauce obsługi terminala. Każdy pracownik obsługujący terminal powinien odbyć szkolenie z zakresu nie tylko obsługi urządzenia, ale i bezpieczeństwa transakcji. W tym zakresie mogą Państwo liczyć na kompleksowe wsparcie techniczne – wystarczy zgłosić się do przypisanego przedstawiciela handlowego bądź do Centrum Obsługi Akceptanta, by ustalić dogodny dla obu stron termin szkolenia.

 • Do programu mogą przystąpić jedynie przedsiębiorcy spełniający warunki opisane szczegółowo w sekcji „Kto może przystąpić do programu?”. O ile spełnia on wszystkie kryteria, w każdej chwili może wybrać swojego agenta rozliczeniowego i podpisać z nim umowę na udział w programie. Umowa spisywana jest na minimum 12 miesięcy – przy czym darmowe użytkowanie terminali obowiązuje jedynie przez rok. Przy podpisaniu umowy na okres dłuższy niż 12 miesięcy uczestnik programu musi liczyć się z kosztami obsługi urządzeń. Z udziału w programie nie można zrezygnować przed końcem trwania umowy – jej zerwanie wiąże się z karami finansowymi. Co ważne – dofinansowaniem w ramach programu objęte są terminale zaraportowane do Fundacji Polska Bezgotówkowa w latach 2018-2020 Ponadto przedsiębiorca może przystąpić do programu tylko jeden raz.