Skip to main content

Program Polska Bezgotówkowa. Terminale POS dla instytucji publicznych za 0 zł

Program Polska Bezgotówkowa skierowany jest do urzędów, organów i innych instytucji administracji rządowej, samorządu terytorialnego, urzędów skarbowych, policji, sądów, jednostek publicznej służby zdrowia.

Polska Bezgotówkowa dla sektora publicznego

Terminale płatnicze za 0 zł do końca trwania Programu

Jednostki instytucji publicznych mogą otrzymać tyle terminali, ile mają własnych punktów kasowych. Nie płacą za instalację i używanie terminali POS ani za obsługę transakcji bezgotówkowych przez cały okres trwania Programu: do 31 grudnia 2025 r. 

 

 

Transakcje bez prowizji do końca trwania Programu

Żadnych opłat z tytułu realizowanych płatności nie ponoszą też klienci. Ich obsługa będzie sprawniejsza, gdyż będą oni mogli szybko zapłacić kartą. W urzędach skrócą się kolejki. Wzrośnie też bezpieczeństwo transakcji. Program Polska Bezgotówkowa przyniesie korzyści i instytucjom, i ich klientom.

 

Korzyści dla instytucji publicznych

Nowoczesne terminale

...POS z technologią zbliżeniową (stacjonarne, przenośne, mobilne) bezpłatnie przez cały okres trwania Programu.

Szybki dostęp do środków

...pieniężnych - już następnego dnia pieniądze znajdują się na koncie urzędu.

Transakcje kartami

...Visa®, Mastercard® oraz Diners Club® bez prowizji oraz limitu kwoty obrotu w trakcie trwania Programu.

Monitorowanie płatności

...dzięki portalowi Elavon Connect, umożliwiającemu szybki dostęp online do faktur, szczegółowych raportów i zestawień transakcji.

Lepszy wizerunek

…dzięki możliwości wykonywania płatności bezgotówkowych w danej jednostce publicznej.

Wsparcie 24/7

...i przez 365 dni w roku, zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujesz.

W ramach Programu otrzymujesz możliwość
akceptacji kart bez prowizji*

* przez cały okres trwania Programu: do dnia 31 grudnia 2025 r.

Mastercard
Maestro
Visa
VPAY
Diners
Discover
Blik
Apple Pay
Google Pay

Masz pytania dotyczące oferty? Zadzwoń!

22 306 40 57

Poniedziałek – Piątek - 9:00 – 17:00

Najczęściej zadawane pytania:

 • Celem Programu jest upowszechnienie płatności bezgotówkowych dla obywateli poprzez zrównanie ich dostępności z płatnościami gotówkowymi, obejmujące wsparcie rozwoju sieci akceptacji w Polsce. Ideą Programu jest stworzenie instrumentów wsparcia dla przedsiębiorców, którzy do tej pory nie zapewniali w swoich placówkach handlowych możliwości realizacji płatności bezgotówkowymi instrumentami płatniczymi. Celem Programu jest obniżenie barier wejścia do systemu płatności bezgotówkowych związanej z ceną zakupu / dzierżawy urządzenia, wyposażenia do akceptacji tego typu płatności oraz opłat transakcyjnych. Stworzenie programu jest bezpośrednio powiązane z deklaracją przedstawicieli Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, iż planowane jest pilne wprowadzenie regulacji w zakresie upowszechnienia akceptacji płatności bezgotówkowych w każdej placówce handlowej obsługującej konsumentów. Wprowadzenie regulacji w tym zakresie upowszechni korzystanie z takich usług klientom kilkuset tysięcy nowych przedsiębiorców. Tego rodzaju szacunki stały się podstawą do stworzenia założeń merytorycznych funkcjonowania Program.

 • Do programu przystąpić może każda firma, która:

  1. w okresie 12 miesięcy przed przystąpieniem do Programu  i zawarciem z agentem rozliczeniowym umowy o nie przyjmował płatności bezgotówkowych, wykonywanych kartami płatniczymi.
  2. i jednocześnie nie jest:
   1.     Siecią handlową, usługową lub podobną (i ich ajenci), do której należy więcej niż 5 placówek handlowych, usługowych lub podobnych, działających pod tym samym znakiem towarowym.
   2.    Franczyzobiorcą we franczyzach powyżej 5 placówek handlowych, usługowych lub podobnych, działajacych pod tym samym znakiem towarowym.
   3.    Jednostką administracji publicznej, szczebla rządowego i samorządowego, uczestniczącą w „Programie upowszechnienia płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej”;
  3. dofinansowanie dla pozostałych jednostek sektora publicznego leży w gestii decyzji Rady Fundacji.
  4. operatorem automatów vendingowych i innych urządzeń samoobsługowych (biletomaty, parkomaty, bankomaty, itp.).
 • Uczestnicy programu mogą liczyć na profesjonalne usługi serwisowe w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania zgłoszenia dotyczącego awarii urządzenia bądź też wszelakich nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu. Akceptanci mają również możliwość całodobowego kontaktu z obsługą klienta.

   

  Partnerzy mogą również liczyć na wsparcie przy nauce obsługi terminala. Każdy pracownik obsługujący terminal powinien odbyć szkolenie z zakresu nie tylko obsługi urządzenia, ale i bezpieczeństwa transakcji. W tym zakresie mogą Państwo liczyć na kompleksowe wsparcie techniczne – wystarczy zgłosić się do przypisanego przedstawiciela handlowego bądź do Centrum Obsługi Akceptanta, by ustalić dogodny dla obu stron termin szkolenia.

 • Do programu mogą przystąpić jedynie przedsiębiorcy spełniający warunki opisane szczegółowo w sekcji „Kto może przystąpić do programu?”. O ile spełnia on wszystkie kryteria, w każdej chwili może wybrać swojego agenta rozliczeniowego i podpisać z nim umowę na udział w programie. Umowa spisywana jest na minimum 12 miesięcy – przy czym darmowe użytkowanie terminali obowiązuje jedynie przez rok. Przy podpisaniu umowy na okres dłuższy niż 12 miesięcy uczestnik programu musi liczyć się z kosztami obsługi urządzeń. Z udziału w programie nie można zrezygnować przed końcem trwania umowy – jej zerwanie wiąże się z karami finansowymi. Co ważne – dofinansowaniem w ramach programu objęte są terminale zaraportowane do Fundacji Polska Bezgotówkowa w latach 2018-2020 Ponadto przedsiębiorca może przystąpić do programu tylko jeden raz.

Na czym polega Program Polska Bezgotówkowa?

Program Polska Bezgotówkowa skupia się na dostarczeniu narzędzi do obsługi płatności bezgotówkowych dla każdego przedsiębiorcy. Dzięki terminalom płatniczym Programu Polska Bezgotówkowa nawet mniejsi przedsiębiorcy będą mieli możliwość obsługi płatności kartą lub innym instrumentem płatniczym, takim jak GooglePay czy kod BLIK.

W ramach Programu każdy spełniający warunki przedsiębiorca może zdecydować się na darmowe korzystanie i serwis terminala płatniczego przez okres 5 miesięcy. Polska Bezgotówkowa – jaki terminal będziesz mógł nabyć? W zależności od operatora płatności będą na Ciebie czekały różne modele terminali, jak chociażby mobilny terminal płatniczy bez abonamentu.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy Fundacji Polska Bezgotówkowa?

Żyjemy obecnie w dobie cyfryzacji i digitalizacji. Nowoczesne, wygodne rozwiązania są powoli wprowadzane do każdego obszaru w naszym życiu. Płatności bezgotówkowe w Polsce są dobrym przykładem tego typu sytuacji. W większych miastach zdarza się tak, że niektóre osoby nawet nie noszą ze sobą gotówki, gdyż tak bardzo przywykli do płatności kartą czy telefonem.

Płatności bezgotówkowe są wygodne, szybkie i bezpieczne, więc nie ma w tym nic dziwnego, że klienci pokochali możliwość bezgotówkowego płacenia za ulubione zakupy. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, wiesz, że wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów jest kluczowe w każdym biznesie. Dzięki darmowemu terminalowi płatniczemu możesz mieć pewność, że klient nie wyjdzie z Twojego sklepu z pustymi rękami, kiedy akurat nie będzie miał ze sobą gotówki.