Program Polska Bezgotówkowa. Terminale POS dla instytucji publicznych za 0 zł

Program Polska Bezgotówkowa skierowany jest do urzędów, organów i innych instytucji administracji rządowej, samorządu terytorialnego, urzędów skarbowych, policji, sądów, jednostek publicznej służby zdrowia.

Polska Bezgotówkowa dla sektora publicznego

Terminale płatnicze za 0 zł do końca trwania Programu

Jednostki instytucji publicznych mogą otrzymać tyle terminali, ile mają własnych punktów kasowych. Nie płacą za instalację i używanie terminali POS ani za obsługę transakcji bezgotówkowych przez cały okres trwania Programu: do 31 grudnia 2025 r. 

 

 

Transakcje bez prowizji do końca trwania Programu

Żadnych opłat z tytułu realizowanych płatności nie ponoszą też klienci. Ich obsługa będzie sprawniejsza, gdyż będą oni mogli szybko zapłacić kartą. W urzędach skrócą się kolejki. Wzrośnie też bezpieczeństwo transakcji. Program Polska Bezgotówkowa przyniesie korzyści i instytucjom, i ich klientom.

 

Korzyści dla instytucji publicznych

Nowoczesne terminale

...POS z technologią zbliżeniową (stacjonarne, przenośne, mobilne) bezpłatnie przez cały okres trwania Programu.

Szybki dostęp do środków

...pieniężnych - już następnego dnia pieniądze znajdują się na koncie urzędu.

Transakcje kartami

...Visa®, Mastercard® oraz Diners Club® bez prowizji oraz limitu kwoty obrotu w trakcie trwania Programu.

Monitorowanie płatności

...dzięki portalowi Elavon Connect, umożliwiającemu szybki dostęp online do faktur, szczegółowych raportów i zestawień transakcji.

Lepszy wizerunek

…dzięki możliwości wykonywania płatności bezgotówkowych w danej jednostce publicznej.

Wsparcie 24/7

...i przez 365 dni w roku, zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujesz.

W ramach Programu otrzymujesz możliwość
akceptacji kart bez prowizji*

* przez cały okres trwania Programu: do dnia 31 grudnia 2025 r.

Mastercard
Maestro
Visa
VPAY
Diners
Discover
Blik
Apple Pay
Google Pay

Masz pytania dotyczące oferty? Zadzwoń!

22 306 40 57

Poniedziałek – Piątek - 9:00 – 17:00

Najczęściej zadawane pytania:

 • Celem Programu jest upowszechnienie płatności bezgotówkowych dla obywateli poprzez zrównanie ich dostępności z płatnościami gotówkowymi, obejmujące wsparcie rozwoju sieci akceptacji w Polsce. Ideą Programu jest stworzenie instrumentów wsparcia dla przedsiębiorców, którzy do tej pory nie zapewniali w swoich placówkach handlowych możliwości realizacji płatności bezgotówkowymi instrumentami płatniczymi. Celem Programu jest obniżenie barier wejścia do systemu płatności bezgotówkowych związanej z ceną zakupu / dzierżawy urządzenia, wyposażenia do akceptacji tego typu płatności oraz opłat transakcyjnych. Stworzenie programu jest bezpośrednio powiązane z deklaracją przedstawicieli Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, iż planowane jest pilne wprowadzenie regulacji w zakresie upowszechnienia akceptacji płatności bezgotówkowych w każdej placówce handlowej obsługującej konsumentów. Wprowadzenie regulacji w tym zakresie upowszechni korzystanie z takich usług klientom kilkuset tysięcy nowych przedsiębiorców. Tego rodzaju szacunki stały się podstawą do stworzenia założeń merytorycznych funkcjonowania Program.

 • Do programu przystąpić może każda firma, która:

  1. w okresie 12 miesięcy przed przystąpieniem do Programu  i zawarciem z agentem rozliczeniowym umowy o nie przyjmował płatności bezgotówkowych, wykonywanych kartami płatniczymi.
  2. i jednocześnie nie jest:
   1.     Siecią handlową, usługową lub podobną (i ich ajenci), do której należy więcej niż 5 placówek handlowych, usługowych lub podobnych, działających pod tym samym znakiem towarowym.
   2.    Franczyzobiorcą we franczyzach powyżej 5 placówek handlowych, usługowych lub podobnych, działajacych pod tym samym znakiem towarowym.
   3.    Jednostką administracji publicznej, szczebla rządowego i samorządowego, uczestniczącą w „Programie upowszechnienia płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej”;
  3. dofinansowanie dla pozostałych jednostek sektora publicznego leży w gestii decyzji Rady Fundacji.
  4. operatorem automatów vendingowych i innych urządzeń samoobsługowych (biletomaty, parkomaty, bankomaty, itp.).
 • Uczestnicy programu mogą liczyć na profesjonalne usługi serwisowe w ciągu 2 dni roboczych od momentu otrzymania zgłoszenia dotyczącego awarii urządzenia bądź też wszelakich nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu. Akceptanci mają również możliwość całodobowego kontaktu z obsługą klienta.

   

  Partnerzy mogą również liczyć na wsparcie przy nauce obsługi terminala. Każdy pracownik obsługujący terminal powinien odbyć szkolenie z zakresu nie tylko obsługi urządzenia, ale i bezpieczeństwa transakcji. W tym zakresie mogą Państwo liczyć na kompleksowe wsparcie techniczne – wystarczy zgłosić się do przypisanego przedstawiciela handlowego bądź do Centrum Obsługi Akceptanta, by ustalić dogodny dla obu stron termin szkolenia.

 • Do programu mogą przystąpić jedynie przedsiębiorcy spełniający warunki opisane szczegółowo w sekcji „Kto może przystąpić do programu?”. O ile spełnia on wszystkie kryteria, w każdej chwili może wybrać swojego agenta rozliczeniowego i podpisać z nim umowę na udział w programie. Umowa spisywana jest na minimum 12 miesięcy – przy czym darmowe użytkowanie terminali obowiązuje jedynie przez rok. Przy podpisaniu umowy na okres dłuższy niż 12 miesięcy uczestnik programu musi liczyć się z kosztami obsługi urządzeń. Z udziału w programie nie można zrezygnować przed końcem trwania umowy – jej zerwanie wiąże się z karami finansowymi. Co ważne – dofinansowaniem w ramach programu objęte są terminale zaraportowane do Fundacji Polska Bezgotówkowa w latach 2018-2020 Ponadto przedsiębiorca może przystąpić do programu tylko jeden raz.