Instrukcje obsługi

Dynamiczne przeliczanie walut

Dynamiczne przeliczanie walut (DCC - Dynamic Currency Conversion) to usługa, która umożliwia posiadaczom kart Visa® i Mastercard® wybór pomiędzy zapłatą we własnej walucie, a zapłatą w walucie kraju, który odwiedzają.

Usługa Dynamicznego Przeliczania Walut (DCC)

Zaoferuj swoim zagranicznym klientom możliwość płacenia we własnej walucie.  Twoi klienci już̇ w momencie przetwarzania transakcji wiedzą, ile dokładnie zapłacą̨ w swojej walucie. Widzą kwotę w PLN, kurs przeliczenia oraz kwotę w swojej walucie. Robiąc zakupy w Twoim punkcie, zyskują poczucie komfortu, a po powrocie do domu łatwiej im jest analizować i rozliczać wydatki.

Elavon obsługuje cały proces przeliczenia: od bezpośrednich kursów wymiany i przetwarzania transakcji, aż po końcowe uzgodnienie, rozliczenie i wsparcie. 

Akceptacja DCC oznacza, że posiadacz karty akceptuje dzisiejszy kurs wymiany Elavon, w tym prowizję i zna ostateczną cenę już w momencie zakupu, która jest wyświetlana na terminalu płatniczym i na potwierdzeniach transakcji.

Odrzucenie transakcji DCC oznacza, że bank posiadacza karty przeliczy transakcję w późniejszym terminie przy zastosowaniu kursu wymiany oraz prowizji i innych opłat. Posiadacz karty może nie znać tej ostatecznej kwoty, dopóki nie zobaczy swojego zestawienia transakcji.

Najczęściej zadawane pytania

  • Dynamiczne Przeliczanie Walut (DCC) to usługa, która w momencie dokonywania transakcji daje zagranicznym klientom – posiadaczom kart Visa® lub Mastercard® – mozliwość płatności w ich rodzimej walucie. 

  • Po wprowadzeniu kwoty transakcji w PLN i zagranicznej karty płatniczej terminal natychmiast zaproponuje usługe DCC: wyswietli kwotę sprzedaży w walucie karty klienta i kurs przeliczenia z danego dnia.

Jesteś już naszym klientem i potrzebujesz pomocy? 

Biuro Obsługi Klienta

24 godziny / 7 dni w tygodniu

22 306 03 16

Skontaktuj się z nami